ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
16.08.19 19:56 zaman: 5 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

KÜLTÜR MERKEZİNDE SAAT 15.00 DA BAŞLAYAN PANELİN KONUSU “GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ALEVİ ÖĞRETİLERİNİN SORUNLARI" İDİ. ÇİLEHANE’DEKİ KEMAL KILIÇDAROĞLU KÜLTÜR MERKEZİNDE VE 60.YIL SPOR SALONUNUNDA DÜZENLENEN KONSER ETKİNLİKLERİ İSE SAAT 19.00 DA BAŞLADI.


PANEL

Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür-Sanat Etkinlikleri kapsamında, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Büyük Salonunda düzenlenen panel saat 15.00 da başladı. Panelin konusu “Geçmişten Günümüze Alevi Bektaşi Öğretilerinin Sorunları" olarak belirlenmişti. Önceki Hacıbektaş Belediye  Başkanlarından Mustafa ÖZCİVAN’ın yönettiği panele, konuşmacı olarak Alevi-Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Güzelgül, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir,  Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Alevi Vakıfları Federasyonu Genel Başkanı Remzi Akbulut, Alevi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Celal Fırat, Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Mat, Demokratik Alevi Dernekleri Genel Başkanı Musa Kulu düşüncelerini paylaştılar.

Alevi – Bektaşi kurum temsilcilerince, bugüne kadar yaşanmış kavgalı ve çekişmeli ilişkiler üzerine konuşmaktan ve “birlik görüntüsüne” zarar vermekten kaçındıkları görülmüşse de, “bir, iri, diri” olmanın da, önemli bir sorun olarak önlerinde durduğunu hissettirmişlerdir.

Panelin yapıldığı salon girişinde ise, Dr. Birtürk Özkavak, "Başka Şiir Lazım" adı ile yayınlanan ilk şiir kitabını, şiir sevenler için imzaladı.SEMAH-KONSER

56.Ulusal, 30.Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde ve 60.Yıl Spor Salonunda düzenlenen iki ayrı konser programı da saat 19.00 da başladı.

Meltem Çınar ve Uğur Çınar tarafından sunulan, Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezindeki etkinlik programı şöyle: Pir Sultan Abdal Ankara Şubesi Semah Ekibi, Erkan ÇANAKÇI, Gülperi ÖZTÜRK, Hüseyin ASLAN, Metin KARATAŞ, Dertli DİVANİ, Edip BÜLBÜL, Gani PEKŞEN, Müslim EKE-Mustafa EKE, Sabahat AKKİRAZ. 26. Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü sahibi Musa Eroğlu'nun da katılımı ile gerçekleşen etkinlik sırasında, öykü ve şiir yarışmalarında dereceye giren eser sahiplerine ödülleri ve plaketleri verildi.

Turhan Alıcı’nın sunduğu, 60. Yıl Spor Salonu programı ise şöyle: Adıyaman Yaşlılar Semah Ekibi, Özlem TANER, Kutsal EVCİMEN, Muzaffer ÖZDEMİR, Nevid MÜSMİR - Amin MAREFAT VARJOVİ İran, Kazım KALAYCI, Mustafa ÖZARSLAN  ve Grup ÇIG, Tolga SAĞ, Erdal ERZİNCAN, Arİf SAĞ.

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.