ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
08.04.19 23:45 zaman: 5 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

2017 VE 2018 YILLARINDA EKİM AYINDA DÜZENLENEN HACI BEKTAŞ VELİ’Yİ ANMA VE KÜLTÜR, SANAT ETKİNLİKLERİ, HACIBEKTAŞ BELEDİYE MECLİSİNİN ALDIĞI KARAR GEREĞİNCE, ESKİDEN OLDUĞU GİBİ 16-18 AĞUSTOS TARİHLERİNDE DÜZENLENECEK.


31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimler neticesinde oluşan Hacıbektaş Belediye Meclisi, ilk toplantısını, Hacıbektaş Belediye Başkanı seçilen Arif Yoldaş Altıok başkanlığında, 8 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirdi. Hacıbektaş Belediye Meclisi ilk toplantısında, 16-18 Ağustos tarihlerinde düzenlenmekte iken, 2017 yılında Ekim ayına alınmış olan; Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür, Sanat Etkinliklerinin, eskiden olduğu gibi 16-18 Ağustos tarihlerinde düzenlenmesine karar verildi.

Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok’un, Hacıbektaş Belediyesi İnternet Sitesinde yer alan açıklaması şöyle: “Çok değerli Hacıbektaş dostları; hepimizin bildiği üzere ilçemizle özdeşlemiş olan ve 53 yıldır ‘16-18’ Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri iki yıl önce belediye meclisinin aldığı karar doğrultusunda, etkinliklerin tarihi, Ağustos ayından Ekim ayına alınmıştı. Geçtiğimiz iki sene, yani ‘2017-2018’ yıllarında, Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri, Ekim ayında gerçekleştirilmişti. Kamuoyundan oldukça tepki alan bu uygulamayı, 31 Mart 2019 yerel seçimleriyle birlikte Hacıbektaş Belediye Başkanlığına seçilen şahsım ve 9 belediye meclis üyesi çalışma arkadaşlarımızla 8 Nisan 2019 günü gerçekleştirdiğimiz ilk belediye meclis toplantısı sonucu, “oy birliğiyle” aldığımız belediye meclis kararıyla Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri geleneksel tarihine yani ‘16-18’ Ağustos 2019 tarihine alınmıştır. Bu vesileyle 16-18 Ağustos 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan 56.Ulusal 30.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerine tüm Hacı Bektaş Veli dostları davetlidir. Sizleri yeniden 16-18 Ağustos tarihlerinde aramızda görmekten ve ilçemize mihman etmekten mutluluk duyarız”

Etkinliğe katılanların konaklama sorunlarına, çevre temizliğine, asayiş ve güvenliğe dair yaşanan olumsuzluklar nedeniyle, etkinliklerin başka bir tarihe alınması konuşuluyor ve tartışılıyordu. Hacıbektaş Belediye Meclisinin 02.12.2016 tarihinde yapılan toplantısında, Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür, Sanat Etkinliklerinin, “EKİM AYININ İKİNCİ HAFTASINA ALINMASINA” oybirliği ile karar verilmiş ve etkinlikler 2017 ve 2018 yıllarında Ekim ayında düzenlenmiş idi.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.