ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
13.10.18 20:58 zaman: 3 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

KÜLTÜR MERKEZİNDE SAAT 14.00 DA BAŞLAYAN PANELİN KONUSU “ALEVİ VE BEKTAŞİLİKTE KULLANILAN KAVRAMLAR" İDİ. ÇİLEHANE’DEKİ KEMAL KILIÇDAROĞLU KÜLTÜR MERKEZİNDEKİ KONSER İSE SAAT 17.00 DA BAŞLADI.


PANEL

Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür-Sanat Etkinlikleri kapsamında, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Büyük Salonundaki panel saat 14.00 da başladı. Panelin konusu “Alevi ve Bektaşilikte Kullanılan Kavramlar" idi.

Ludwig Maximilian Üniversitesi Türkoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Savaşçı'nın yönettiği panele konuşmacı olarak, Kayseri Hacı Bektaş Veli Kültür Araştırma Derneği ve Vakfını temsilen katılan Alevi Dedesi Veli Yanar ve 2018 Yılı Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü sahibi, Araştırmacı-Yazar, Bektaşi Babası Dursun Gümüşoğlu katıldı.  Katılımcılar, Alevilerin ve Bektaşilerin sıkça kullandıkları “Hakka Yürüme, Niyaz Etme, İkrar Verme, Bez mi Elest, Kandili Kudret, Müsaiplik” gibi temel kavramlara dair açıklamalarda bulundular.

  

SEMAH-KONSER

55.Ulusal, 29.Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezindeki Semah ve Konser Programı saat 17.00 da başladı. Karaca Ahmet Sultan Dergahı Semah Ekibinin gösterisini takiben, Hacıbektaş gençlerinin kurduğu Grup Meşk eşliğinde … sahne aldı.

Hacıbektaşlı sanatçı Kazım Kalaycı ve Hüseyin Uğurlu dinletileri ile konser sona erdi.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.