ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
18.06.17 16:56 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

TURHAN SELÇUK VE İLHAN SELÇUK ÖLÜMLERİNİN 7.YILDÖNÜMÜNDE, HACIBEKTAŞ'TA DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI.


11 Mart 2010 tarihinde vefat eden karikatürist Turhan Selçuk ve Cumhuriyet Gazetesinin imtiyaz sahibi iken 21 Haziran 2010 tarihinde vefat eden İlhan Selçuk, vasiyetleri gereğince defnedildikleri Hacıbektaş'ta, 18.06.2017 tarihinde düzenlenen törenle anıldılar.

Cumhuriyet okurlarının, çalışanlarının, aile bireylerinin ve Hacıbektaşlıların katılımı ile saat 11.30 da Çilehane’deki mezarları başında yapılan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Törende birer konuşma yapan Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Turhan Selçuk'un kızı Aslı Selçuk, Turhan Selçuk'un eşi Ruhan Selçuk, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Şükran Soner, Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Orhan Erinç düşünce ve duygularını paylaştılar. Buradaki tören, saygı geçişi ve mezarlara çiçek bırakılması ile sona erdi.

 

Tören sonrasında lokma dağıtılmasının ardından, Çilehanede bulunan anfi  tiyatro içindeki “Karanlıktan Aydınlığa İnsanlık Müzesinde” yer alan Turhan Selçuk Karikatürleri gezildi.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezindeki büyük salonda düzenlenen ve saat 14.00 da başlayan anma programı, Turhan Selçuk ve İlhan Selçuk için hazırlanmış olan belgesellerin izlenmesi ile başladı. Sonrasında, düzenlenen panelin katılımcıları, İlhan Selçuk ve Turhan Selçuk’un yaşamlarına, kişiliklerine dair düşüncelerini ve anılarını paylaştılar. Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Orhan Erinç tarafından yönetilen panelin konuşmacıları eski Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ve Prof. Dr. Yakup Kepenek idi. İlhan ve Turhan Selçuk kardeşleri anma etkinlikleri saat 16.00 da sona erdi.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.