ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
16.08.16 19:52 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

16.08.2016 GÜNÜ SAAT 14.00 DA “KARMA RESİM, HEYKEL, SERAMİK VE FOTOĞRAF SERGİSİ” AÇILIŞI YAPILDI. SAAT 14.30 DA BAŞLAYAN PANELİN KONUSU İSE “HACI BEKTAŞ VELİ VE ANADOLU ALEVİLİĞİ” İDİ.


14. RESİM, HEYKEL, SERAMİK VE FOTOĞRAF SERGİSİ

53.Ulusal, 27.Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Sergi Salonunda, 16.08.2016 tarihinde saat 14.00 da, Işık Çuhacıoğlu tarafından koordine edilen "14. Resim, Heykel, Seramik ve Fotoğraf Sergisi" nin açılışı, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem tarafından gerçekleştirildi.

Sergide eserleri bulunan sanatçılar şu isimlerden oluşuyor: Figen Aydoğmuş, Hülya Cambaz, Zafer Çamlıca, Filiz Çimen, Işık Çuhacıoğlu, Işın Çuhacıoğlu, Selma Ergün, Dilber Gülmez, Erhan Hökelek, Musa Karaoğlu, Mustafa Ali Kasap, Emine Kasap Karakoç, Serdar Koç, Semra Köktürk, Pelin Öz, Canan Özdemir, Pervin Özen, Nazende Özkanlı, Füsun Özyıldırım, Arzu Şen, Zekiye Tecim Tellioğlu, A. Cevat Uğraş, Hadika Yalçın, Hülya Yücel.

 

PANEL

Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür-Sanat Etkinlikleri kapsamında, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Büyük Salonda panel düzenlendi. Saat 14.30 da başlayan panelin konusu “Hacı Bektaş Veli ve Anadolu Aleviliği" idi.

Gazeteci-Televizyoncu İsmail Pehlivan'ın yönettiği panele konuşmacı olarak Sendikacı, Araştırmacı-Yazar Yaşar Seyman, Ludwig Maximilian Üniversitesi Türkoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Savaşçı, Alevi Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Alevi Dedesi Zeynal Şahan katıldılar.

 

SEMAH-KONSER

53.Ulusal, 27.Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezindeki Semah ve Konser Programı saat 14.00 da başladı. Adana Şakir Paşa Cem Evi Semah Ekibi, Alevi Gençlik Hareketi Semah Ekibi (Garipdede), Azerbaycan Halk Dansları Topluluğunun gösterilerini takiben Mustafa Özarslan sahne aldı.Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.