ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
28.05.16 21:18 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

AŞIK MAHZUNİ ŞERİF, ÖLÜMÜNÜN 14.YILDÖNÜMÜNDE HACIBEKTAŞ'TA TÖRENLE ANILDI.


17 Mayıs 2002 tarihinde yaşamını yitiren halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif, ölümünün 14.yılında, 28 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen törenle mezarı başında anıldı. Hacıbektaş Belediye Başkanlığınca düzenlenen tören saat 11.30 da, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Törene oğlu Ali Mahzuni, eşi Fatma Mahzuni, CHP Milletvekilleri Birol Erten, Mehmet Gökdağ, Aykut Erdoğdu, CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aşık Mahzuni'nin kısa özgeçmişinin okunmasının ardından Ali Mahzuni ve milletvekilleri, duygu ve düşüncelerini paylaştıkları birer konuşma yaptılar. Aşık Mahzuni Şerif'in mezarı başındaki anma töreni, Aşık Mahzuni'nin mezarına çiçek bırakılması ve saygı geçişi ile sona erdi. Anma töreni bitiminde "Lokma Dağıtımı" yapıldı.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde düzenlenen anma programı saat 13.30 da başladı. Buradaki etkinlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasını takiben,  Mahzuni Şerif Belgeseli izlendi. Sonrasında düzenlenen söyleşi Eğitimci-Yazar Niyazi Yaşar tarafından yönetildi. Söyleşinin katılımcıları ise  Ali Mahzuni, CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç ve Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu oldu. Katılımcılar Aşık Mahzuni Şerif'in kişiliği ve yaşamına dair düşüncelerini paylaştılar.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.