ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
17.08.15 18:25 zaman: 9 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

17.08.2015 TARİHİNDE SAAT 11.00 DA 'KARANLIKTAN AYDINLIĞA İNSANLIK MÜZESİNİN AÇILIŞI YAPILDI. SAAT 13.30 DA İSE HACI BEKTAŞ VELİ KÜLTÜR MERKEZİNDE PANEL DÜZENLENDİ.


KARANLIKTAN AYDINLIĞA İNSANLIK MÜZESİ

17.08.2015 Tarihinde saat 11.00 da, Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde, Karanlıktan Aydınlığa İnsanlık Müzesinin açılışı yapıldı. İnsanlık Anıtı ve Müzesi olarak tasarlanan projenin, anıt kısmının 16 Ağustos 2007 tarihinde açılışı yapılmıştı.

Bakırköy Belediyesinin katkıları ile müze kısmının açılışında Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Umut Oran, CHP Malatya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa ve Madımak Katliamında öldürülen Gülsün Karababa'nın kardeşi Zeynep Karababa kısa birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından hep birlikte Karanlıktan Aydınlığa İnsanlık Müzesinin açılışını yaptılar.

 

Açılışı yapan konuklar müzenin gezilmesi sonrasında, Çilehanede bulunan İlhan Selçuk, Turhan Selçuk, Fikret Otyam ve Aşık Mahzuni Şerif'in mezarlarını ziyaret ettiler.

 


PANEL

Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür-Sanat Etkinliklerinin ikinci gününde, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Büyük Salonda panel düzenlendi. Saat 13.30 da başlayan panelin konusu “Tarihsel Süreçte Alevilik - Bektaşilik" idi.

Araştırmacı-Yazar Kazım Balaban'ın yönettiği panele konuşmacı olarak çağrılı olan Araştırmacı-Yazar Cemil Kılıç katılamadığından, yerine Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu katılmıştır. Diğer konuşmacı ise Öğretmen, Araştırmacı-Yazar Munis Armağan idi.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.