ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
17.09.14 19:44 zaman: 10 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

FİDES TEKSTİL’İN HACIBEKTAŞ’TAKİ FABRİKASINDA, İŞÇİLERİN 16.09.2014 TARİHİNDE İŞBAŞI YAPMASI İLE ÜRETİME GEÇİLDİ.


Fides Tekstil tarafından Hacıbektaş’a kurulan tekstil fabrikası, 16.09.2014 tarihi itibariyle üretime başladı. İş yaşamının işçi aleyhine olan tüm olumsuzluklarına rağmen, Fides Tekstil’e ait fabrikanın üretime başlaması, Hacıbektaşlılar ve bölge insanı için iş ve aş umudu oldu.

Hey Tekstil tarafından 16.08.2006 tarihinde Hacıbektaş’ta açılan fabrikanın, 15.02.2012 tarihinde üretimi durdurması ile çalışanlar işsiz kalmış ve mağdur olmuşlardı. 02.07.2012 tarihinde kurulan Fides Tekstil’in Karaburna Köyünde üretime başlaması, işsiz kalan işçilerin bir kısmı için yeniden iş umudu oldu. Fides Tekstilin Karaburna Köyündeki üretimini Nevşehir’e taşıması, Hacıbektaş’lı işçilerin Nevşehir’e gidip gelmesi gibi bir zorluk yaratmıştı.

Fides Tekstil bu yılın Mart ayında Hacıbektaş’ta aldığı arazi üzerine kısa sürede kendi binasını inşa ederek, Nevşehir’deki üretimini Hacıbektaş’ta yaptırdığı fabrikaya taşıdı. İşçilerin 16.09.2014 tarihinde işbaşı yapması ile Hacıbektaş’taki Fides Tekstil Fabrikası üretime başladı.

Orta ölçekli bir işletme olan Fides Tekstil tayt, t-shırt, etek, elbise, mont dikimi üzerine üretim yapmaktadır.
Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.