ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
16.08.14 17:06 zaman: 10 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ’Yİ ANMA VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ.


51.Ulusal, 25.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri, 16 Ağustos 2014 tarihinde saat 11.00’da Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde yapılan resmi açılış töreni ile başladı. Çilehane'deki Kültür Merkezindeki açılış törenine, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri ve belediye başkanları, Alevi-Bektaşi Dernek ve Vakıfların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Resmi açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını takiben, Kültür ve Turizm Bakanlığı Hacıbektaş Semah Ekibinin semah gösterisi ile başladı. Bu yıl açılış töreninin yapılacağı kullanım dışı kalmış amfi tiyatroyu, "Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezi" olarak kullanıma sunan Bakırköy Belediyesinin, bu hizmetini anlatan 7 dakikalık bir sine-vizyon gösterisi izlettirildi.

Açılış töreninde ilk olarak, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu etkinliklere katkı verenlere teşekkür ettiği konuşmasında, Alevi ve Bektaşilerin taleplerini bir kez daha dile getirdi. 51.Ulusal, 25.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen serbest vezin şiir yarışması, hece vezni şiir yarışması ve öykü yarışmalarında dereceye giren eser sahiplerine ödül ve plaketleri Hacıbektaş Kaymakamı Yusuf GÜNİ takdim etti. Hacıbektaş Kaymakamı Yusuf GÜNİ'de bir konuşma yaptı.

51.Ulusal, 25.Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde verilen Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü, verilmesi kararlaştırılan Gülizar CENGİZ'in yaptığı konuşma sonrasında, Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN tarafından verildi. Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN'da günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Hacıbektaş'a ve Etkinliklere katkı sunan Belediye Başkanları sahneye davet edildikten sonra, Hacıbektaş Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan 'Teşekkür Plaketlerini' takdim etmek üzere, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU sahneye davet edildi. Kemal KILIÇDAROĞLU, teşekkür plaketlerinin sunumu sonrasında yaptığı konuşmada, ülkemiz siyasetine, Suriye ve Irak'ta yaşananlara dikkatleri çekerek "Müslüman coğrafyası kan ağlıyor. Allahu ekber diyerek kafa kesen, cami türbe yakan, vahşeti dün adına yaptıklarını iddia eden zalimler Mevlana’yı Hacı Bektaş-ı Veli’yi tanısalardı bunu asla yapmazlardı. Aslanla ceylanı aynı kucakta tutan Hacı Bektaş-ı Veli’den alacağımız çok ders vardır." dedi. Yaptığı konuşma sonrasında resmi açılış töreni sona erdi.Törenin sona ermesini takiben, törene katılan konuklar ve vatandaşlar Hacı Bektaş Veli Külliyesini ziyaret ettiler. 16-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlik programı kapsamında konferanslar, resim sergileri, tiyatro gösterileri ve konserler düzenlenecek.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.