ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
16.08.13 18:44 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

ETKİNLİKLER KAPSAMINDA, HACI BEKTAŞ VELİ KÜLTÜR MERKEZİNDE SAAT 17.30 DA "PİR SULTAN ABDAL" ADLI OYUN SAHNELENDİ. ŞAH VAKFI CEM EVİNDE SAAT 16.00 DA "BİRLİK CEMİ" TÖRENİ YAPILDI. CUMHURİYET MEYDANINDAKİ GECE KONSERİ İSE SAAT 18.30 BAŞLADI.


TİYATRO - "PİR SULTAN ABDAL - BANAZLI KOCA KURT"


Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Salonunda saat 17.30 da, Anadolu Meydan Sahnesi Oyuncuları tarafından "PİR SULTAN ABDAL - BANAZLI KOCA HAYDAR " adlı oyun sahnelendi.

Aytekin ÖZEN tarafından yazılan ve yönetilen oyunda şiir seslendirmeleri Müşfik KENTER tarafından yapılmış. Oyunu sahneye koyan oyuncular ise şöyle: Tolga SAVACI, Ahmet DEMİR, Ömer YILDIRIM, Sevgi GEMİCİ, Gökay AKGÖR, Bahar HACIBEKTAŞOĞLU, Erdoğan KARLI, Kevork TAŞKIRAN, Burak AKGÜN, Faruk SAĞLAM, Volkan GEMİCİ, Okan VARDAR, Kadir HASMAN, Hüseyin DURAK, Sercan YENER, Çağatay PALABIYIK ve konuk sanatçı Alper KUT.BİRLİK CEMİ TÖRENİ


Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında 16.08.2013 tarihinde saat 16.00 da, Şah Vakfı tarafından Şah Vakfı Cem Evinde "Birlik Cemi" Töreni düzenlendi. Cem Töreninin dedesi, Hüseyin Orhun idi.


GECE KONSERİ

Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında 16.08.2013 tarihinde saat 18.30 da Cumhuriyet Meydanında başlayacak konser programı ise şu sanatçıların ve semah ekiplerinin katılımı ile gerçekleşecek: Erikli Baba Semah Ekibi, Garip Dede Semah Ekibi, Cokun DEMİR, Arzu BİTER, Aytaç POLAT-Deniz ASLANBAŞ, Nülüfer SARITAŞ, Şirin ÜSTÜN, Telli KILIÇ, Sabahat AKKİRAZ, Berrin SULARİ, Mustafa ÖZARSLAN.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.