ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
26.07.12 19:11 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ MÜZESİNDE, HEDİYELİK EŞYA SATIŞ REYONU AÇILMASINA YÖNELİK GİRİŞİM, HACIBEKTAŞ HALKI VE İLÇE ESNAFI TARAFINDAN PROTESTO EDİLDİ.


Hacı Bektaş Veli Türbesi'nin içinde yer aldığı müzede, hediyelik eşya satış reyonu açılmasına yönelik girişim, Hacıbektaş halkı ve esnafı tarafından, 26.07.2012 tarihinde düzenlenen yürüyüş ve basın açıklaması ile protesto edildi.

Cumhuriyet Meydanında toplanan vatandaşlar, Hacı Bektaş Veli Müzesi girişine kadar slogan atarak yürüdüler. Müze girişinde Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu’nun yaptığı kısa konuşmanın ardından, yürüyüşü gerçekleştiren grup adına açıklama yapan Arif Taşdemir, yürüyüşü düzenleme nedenlerini ve müze içerisinde satış birimleri oluşturulması kararından vazgeçilmesine ilişkin taleplerini dile getirdi. Açıklamalar sonrasında protesto eylemi sona erdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açtığı “Müze ve Ören Yerleri Satış Alanları ve Ticari Faaliyetlerin Yönetimi, Yürütülmesi, Geliştirilmesi, Ürün ve Hizmet Tedariki İhalesini” kazanan Bilkent Üniversitesi’nin turizm grubu Bilintur A.Ş. bünyesinde oluşturulmuş Bilkent Kültür Girişimi, Türkiye genelinde 55 müze ve ören yerinin ticari alanlarının işletme hakkını elde etmişti. 55 müze ve ören yerleri arasında Hacı Bektaş Veli Müzesinin yanı sıra Topkapı, Ayasofya, Efes, Mevlana, Bodrum Sualtı Arkeoloji, Gaziantep Mozaik Müzeleri ve Alanya Kalesi, Didim, Milet, Afrodisias, Sümela Manastırı, Myra, Perge gibi ören yerleri bulunuyor.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.