ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
16.08.11 17:16 zaman: 9 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

ETKİNLİKLER KAPSAMINDA DÜZENLENEN “KARMA RESİM, HEYKEL VE SERAMİK SERGİSİ”, M.ALPER GÜNGÖR'ÜN "CUMHURİYET ANITLARI II" KONULU RESİM SERGİSİ VE RECEP DÜNDAR’IN “TOPRAĞIN DİLİ” ADLI SERGİSİ, 16-17-18 AĞUSTOS GÜNLERİ GEZİLEBİLECEK.


48.Ulusal, 22.Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Sergi Salonunda, Işık Çuhacıoğlu tarafından koordine edilen "Uluslararası Resim, Heykel ve Seramik Karma Sergisi"ne; Kültür Merkezi girişindeki salonda M.Alper Güngör’ün "Cumhuriyet Anıtları II' konulu resim sergisine; Kültür Merkezi girişindeki 2.salonda Recep Dündar’ın fabl içerikli minyatür heykellerden oluşan “Toprağın Dili” sergisine yer verildi.


ULUSLAR ARASI RESİM, HEYKEL VE SERAMİK KARMA SERGİSİ

Işık ÇUHACIOĞLU tarafından koordine edilen "KARMA RESİM, HEYKEL VE SERAMİK SERGİSİ", Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Sergi Salonunda 16-18 Ağustos 2011 tarihleri arasında üç gün boyunca gezilebilecek.

Sergide eserleri bulunan sanatçılar şu isimlerden oluşuyor: Yar. Doç. Dr. Fatih BAŞBUĞ, Yar. Doç. Dr. Banu DAVUN, Yar. Doç. Dr. Özden YARIMCA, Öğr. Gör. Dr. Özcan ÖZKARAKOÇ, Arş. Gör. Döne ARISOY, Arş. Gör. Savaş KURTULUŞ ÇEVİK, Arş Gör. Ümit GÜVENDİ, Figen AYDOĞMUŞ, Serap ÇETMELİ, Atike SOĞUKPINAR, Gürhan ULUÇAY, Gülay DELİKANLIOĞLU, Dönsel AKALIN, Bedia UĞURAL, Ali BABAOĞLU, Filiz KURA, Murat POLAT, Yeşim YÜKSEL, Makbule TOPÇUOĞLU, Seçil ÖZTÜRK, Samiye KAHRAMAN, Işık ÇUHACIOĞLU.

Işık ÇUHACIOĞLU 21 Haziran 1967 yılında Ankara'da doğdu. Hacıbektaşlı olan sanatçı Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü M.Zahit Büyükişleyen Atölyesinden mezun oldu.

 

 

 

M.ALPER GÜNGÖR'ÜN "CUMHURİYET ANITLARI II" KONULU RESİM SERGİSİ

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi girişindeki salonda, sergi projesi ve tasarımı M.Alper GÜNGÖR'e ait olan "Cumhuriyet Anıtları II" konulu resim sergisi, 16-18 Ağustos 2011 tarihlerinde üç gün boyunca gezilebilecek.

"Cumhuriyet Anıtları" fotoğraf projesi, Cumhuriyetimizin ilk 15 yılında Ankara'da yapılmış ve Cumhuriyetimizle özdeşleşen ve Cumhuriyetin sembolleri olan bina ve anıtlarımızın yapıldıkları zamanda çekilmiş fotoğrafları ile aynı yer ve aynı açıdan çekilmiş, günümüzdeki fotoğraflarını yan yana getirmek düşüncesi ile ortaya çıkmış.


RECEP DÜNDAR’IN “TOPRAĞIN DİLİ” KONULU SERGİSİ

Kültür Merkezi girişindeki 2.salonda, Recep Dündar’ın fabl içerikli minyatür heykellerden oluşan “Toprağın Dili” adını taşıyan sergisi anma etkinlikleri boyunca gezilebilecek.Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.