ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
16.08.11 14:38 zaman: 9 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ’Yİ ANMA VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ AÇILIŞ TÖRENİ, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ERTUĞRUL GÜNAY VE ÇOK SAYIDA MİLLETVEKİLİNİN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ.


48.Ulusal, 22.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri, 16 Ağustos 2011 tarihinde saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanında yapılan açılış töreni ile başladı. Cumhuriyet Meydanındaki açılış törenine, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, siyasi parti temsilcileri, çok sayıda milletvekili, Alevi-Bektaşi Dernek ve Vakıfların temsilcileri, Hacıbektaş'la kardeş şehir olan Almanya'nın Velbert şehrinin temsilcileri ve çok sayıda konuk katıldı.

Açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını takiben, Kültür ve Turizm Bakanlığı Hacıbektaş Semah Ekibinin semah gösterisi ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar sırasıyla Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Hacıbektaş Kaymakamı Mustafa Eldivan, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş tarafından yapıldı.

48.Ulusal, 22.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Serbest Vezin Şiir Yarışması birincisi "SEVGİ SÖKECEK HER SABAH" adlı şiirin yazarı Dr. Salim Çelebi’ye, Hece Vezni Şiir Yarışması birincisi "ARİF" adlı şiirin yazarı Feyzullah Seçkin'e, Öykü Yarışması birincisi  "BÜYÜK PİR’İN AYNASI" adlı öykünün yazarı Fehmi Sağlık'a ödülleri Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş tarafından verildi.

Çok sayıda milletvekili ile birlikte törene katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da açılış töreninde bir konuşma yaptı. 48.Ulusal, 22.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde verilen Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü, verilmesi kararlaştırılan Şahkulu Vakfı Başkanı Mehmet Çamur’a ödülünü Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul GÜNAY’ın yaptığı konuşma ile Cumhuriyet Meydanındaki törenin sona ermesini takiben, törene katılan konuklar ve vatandaşlar Hacı Bektaş Veli Külliyesini ziyaret ettiler.

16-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlik programı kapsamında konferanslar, resim sergileri, tiyatro gösterileri ve konserler düzenlenecek.
Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.