ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
18.11.08 16:45 zaman: 15 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

ÇİLEHANE'DEKİ AMFİ TİYATRONUN ÜZERİ, ÇELİK KONSTRÜKSİYON İLE KAPATILIYOR.


Hacıbektaş'ta, Çilehane'ye (Delikli Taş) yapılan amfi tiyatronun üzerinin kapatılması için çalışmalar sürüyor. Amfi tiyatro 1994 yılında, dönemin Başbakan Yardımcısı Murat KARAYALÇIN, TBMM Başkan Vekili Kamer GENÇ, Kültür Bakanı Fikri SAĞLAR, Tokat Milletvekili Şahin ULUSOY, Yavuz TOP ve Arif SAĞ'ın da katıldığı törenle hizmete açılmıştı.

Amfi tiyatro bakımsızlık nedeniyle son beş yıldır kullanılamıyordu. Daha önceki yıllarda ise, Hacıbektaş'ın sert ve soğuk havası nedeniyle senede sadece iki yada üç gün, Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinliklerinde kullanılabiliyordu.

Hacıbektaş Belediye Başkanlığının, amfi tiyatrodan çok daha fazla istifade edilebilmesi için üzerinin kapatılması projesine Kültür Bakanlığınca kaynak sağlandı. Hacıbektaş Belediye Başkanlığınca açılan ihale neticesinde, amfi tiyatronun üzerinin çelik konstrüksiyonla kapatılması işi hızlı bir şekilde ilerliyor. Amfi tiyatronun üzerinin kapatılmasına dair ihale ilanına göre, 11.08.2008 tarihinde yapılan ihaleyi kazanana, yer teslimi yapıldıktan 120 gün sonra işin bitirilmesi öngörülmüş.

Elbetteki anfi tiyatronun üzerinin kapatılması, buradan daha fazla istifadeyi tek başına sağlamayacaktır. Amfi tiyatronun kullanılabilir hale gelmesi için, ciddi bir tamirat ve tadilattan geçirilmesi de gerekiyor.

 

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.