ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
08.11.08 16:57 zaman: 15 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

ABF'NİN "EŞİTLİK,ADALET,ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİ İÇİN", 9 KASIM 2008 TARİHİNDE ANKARA'DA DÜZENLEYECEĞİ MİTİNGE KATILMAK ÜZERE YOLA ÇIKANLAR, 8 KASIM 2008 TARİHİNDE HACIBEKTAŞ'TA DÜZENLENEN YÜRÜYÜŞ VE BASIN AÇIKLAMASINA KATILDILAR.


Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) tarafından, "Ayrımcılığa Karşı" 9 Kasım 2008 tarihinde Ankara'da Sıhhiye Meydanında düzenlenecek mitinge katılacak olanlar, 7-8 Kasım tarihlerinde düzenlenen yürüyüşlerle yola çıktılar. Ankara'ya giderken yolları Hacıbektaş'tan geçen katılımcılar, 8 Kasım 2008 tarihinde Pazar Yerinde toplanarak saat 14.30 da yürüyüşe geçti. Grup sloganlar atarak Eski Pazar Yerine kadar yürüdü. Burada yapılan basın açıklaması ile yürüyüş sona erdi.

Zorunlu din derslerinin kaldırılmasına ilişkin AİHM ve Danıştay kararlarının uygulanması, cem evlerinin yasal statüye kavuşturulması, Madımak Oteli'nin müze yapılması başta olmak üzere, Alevilerin taleplerini duyurmak için Ankara'da yapılacak yürüyüş ve mitinge, çok sayıda siyasi parti ve sivil toplum örgütü de destek veriyor.

9 Kasım Pazar günü Ankara'da yapılacak mitinge katılacaklar Hipodrom'da toplanacaklar. Buradan yürüyüşe geçecek olan katılımcıların gideceği Sıhhiye Meydanı'ndaki miting saat 14.00'te başlayacak. Mitinge destek veren sanatçılardan Edip AKBAYRAM, Ferhat TUNÇ, Yavuz BİNGÖL, Mustafa ÖZARSLAN, Ahmet TELLİ'de türkü ve şiirleri ile mitinge katılacak.

 

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.