ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
29.10.08 22:20 zaman: 16 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

CUMHURİYET BAYRAMIMIZIN 85.YILDÖNÜMÜNÜ TÖRENLE KUTLADIK. AKŞAM SAAT 18.00 DA HACIBEKTAŞ BELEDİYESİ'NCE "CUMHURİYET BALOSU" DÜZENLENDİ.


Cumhuriyet'in ilanının 85.yıldönümü kutlamaları, 28 Ekim 2008 Salı günü Belediye Meydanındaki Atatürk heykeline çelenk koyma töreni ile başladı.

29 Ekim 2008 tarihindeki Belediye Meydanındaki resmi tören saat 09.30 da başladı. Hacıbektaş Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanının törene katılanların bayramlarını kutlamalarından sonra, Atatürk ve silah arkadaşları için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İlçemiz Kaymakamı Mustafa ELDİVAN'ın günün anlam ve önemini  belirten konuşmasını takiben, Hacıbektaş Kız Meslek Lisesi öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibi Burdur yöresi oyunlarını oynadılar. Öğrenciler tarafından okunan şiirleri takiben, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen şiir, kompozisyon, resim ve atletizm yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Şiir dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçemiz Kaymakamı Mustafa ELDİVAN; komposizyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçemiz Garnizon Komutanı Recep CANSUN; resim dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri Belediye Başkanı Ali Rıza SELMANPAKOĞLU tarafından verildi.

 Belediye Meydanındaki kutlama töreni, Kız Meslek Lisesi halk oyunları ekibinin Kırşehir yöresi oyunlarını oynamaları ve ilçemiz okulları öğrencilerinin katıldığı resmi tören geçişi ile sona erdi.

 


HACIBEKTAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞINCA 'CUMHURİYET BALOSU' DÜZENLENDİ.

Hacıbektaş Belediye Başkanlığınca akşam saat 18.00 da Hacıbektaş Kaymakamı, Garnizon Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Karaca Ahmet Sultan Dergahı Başkanı ve vatandaşların katıldığı 'Cumhuriyet Balosu' düzenlendi. Gece boyunca konuk sanatçılar Tuncay BALCI ve Telli KILIÇ ile Özgür TÜRKGÜZELİ ve Şahin CANER sahneye çıktı.

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.