ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
22.12.05 19:02 zaman: 17 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

Atatürk'ün 22 Aralık 1919 tarihinde Hacıbektaş'a gelişinin 86. yılı kutlandı.


Mustafa Kemal'in 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı özgürleşme ve kurtuluş yürüyüşünün önemli mola yerlerinden biriside Hacıbektaş idi. Mustafa Kemal'in 22 Aralık 1919 tarihinde Hacıbektaş'a gelişinin 86. yıldönümünü düzenlenen etkinliklerle kutladık.

Hacıbektaş Kaymakamlığınca düzenlenen tören programı gereğince, kutlamalar Atatürk anıtına çelenk konulması ile başladı. Atatürk'ün Hacıbektaş'a gelişini simgeleyen bayrak törenini takiben, Atatürk'ün Hacıbektaş'ı ziyaretinde ağırlandığı, müze haline getirilen ev ziyaret edildi.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi konferans salonunda, Belediye Başkanımız Ali Rıza SELMANPAKOĞLU, Kaymakamımız Elif Nur BOZKURT TANDOĞAN, İlimiz Valisi Alaattin TURHAN'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını takiben, öğrenciler tarafından şiirler okunmuş; her yıl düzenlenen "Atatürk'e Saygı ve Şükran Koşusu"nda dereceye giren öğrenci atletlere ödülleri verilmiş; Kültür Bakanlığı Semah Ekibi de bir gösteri sunmuştur.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi konferans salonunda saat 13.00 da düzenlenen konferansta, araştırmacı-yazar Mustafa Kemal PALAOĞLU "Cumhuriyet'in Kazanımları" konulu bir konferans vermiştir. Konferansı takiben, Doç. Dr. Adnan Ataç "Sevgi Dolu Anadolu" olarak adlandırdığı slayt gösterisini gerçekleştirmiştir.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.