ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
29.10.07 15:50 zaman: 15 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZIN 84.YILDÖNÜMÜNÜ COŞKUYLA KUTLADIK.


Cumhuriyet'in ilanının 84.yıldönü kutlamaları, 28 Ekim 2007 Pazar günü Belediye Meydanındaki Atatürk heykeline çelenk koyma töreni ile başladı.

Hacıbektaş Kaymakamı Mustafa ELDİVAN, 29 Ekim 2007 Pazartesi günü saat 09.00 da  kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etti.  Belediye Meydanındaki resmi tören saat 09.30 da Hacıbektaş Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanının törene katılanların bayramlarını kutlamaları ile başladı. Atatürk ve silah arkadaşları için yapılan bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını takiben, İlçemiz Kaymakamı Mustafa ELDİVAN günün anlam ve önemini  belirten konuşmasını yaptı.Öğrenciler tarafından okunan şiirleri takiben, 19.10.2007 tarihinde gerçekleştirilen "Cumhuriyet Sev" koşusu ile şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Belediye Meydanındaki kutlama töreni, ilçemiz okulları öğrencilerinin katıldığı resmi tören geçişi ile sona erdi.HACIBEKTAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞINCA CUMHURİYET KOKTEYLİ DÜZENLENDİ.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde, Hacıbektaş Belediye Başkanlığınca  saat 15.00 da düzenlenen etkinlik, ilçemiz idari ve mülki yöneticileri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza SELMANPAKOĞLU yaptığı konuşmada, "Atatürk'ün Cumhuriyetimizin temelini Türk Kahramanlığı ve Türk Kültürünün oluşturduğunu ifade ederken; Cumhuriyetin hangi zorluk ve güçlüklerden geçilerek kurulduğunu; ulusal bilinci yok edilerek kültürel, bilimsel, düşünsel yıkıma mağruz kalmış bir ulusun silkinişinin altında yatan temel değerleri anlattığını" ifade etmiştir.

Ali Rıza SELMANPAKOĞLU konuşmasında "Laik Devlet anlaşının yolunu açan Hilafetin Kaldırılmasına dair çıkarılan yasanın; bilimsel ve çağdaş bir eğitimin önünü açan Öğretim Birliğinin sağlanmasına ilişkin yasanın; eşitlik ve adaleti sağlamaya yönelik hukuksal düzene ilişkin gerçekleştirilen devrimlerin, Cumhuriyetin en büyük ve önemli kazanımları" olduğunun altını çizmiştir.

Hacıbektaş Belediye Başkanlığının düzenlediği etkinlik, "Özgürlüğe Doğru" adını taşıyan kısa film gösterisini takiben düzenlenen "Cumhuriyet Kokteyli" ile sona erdi.
Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.