ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: HABERLER / 

Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.
29.05.06 20:11
Hemşerimiz Süreyya Bektaş ve eşi Aynur Bektaş'ın sahibi oldukları Hey Tekstilin, Hacıbektaş'ta kuracağı tekstil fabrikasının inşaatı ile birlikte, çalışacakların seçimi ve eğitimi için de gerekli çalışmalar başlamıştır.

Hacıbektaş'lı işadamı Süreyya Bektaş ve eşi Aynur Bektaş'ın sahip oldukları Hey Tekstil Örme San. Tic. A.Ş. nin, Hacıbektaş'ta kurmayı planladıkları tekstil fabrikası binasının inşaatına Nisan ayı sonlarında başlanmış idi. Bir yandan fabrika binasının inşaatı devam ederken, bir yandan da fabrikada çalışacakların belirlenmesi, çalışacakların...(daha)


25.05.06 22:32
“CUMHURİYET’İN KAZANIMLARI-II, Atatürk’ün Yolunda Erzurum’dan Ankara’ya” 25 Mayıs 2006 da Hacıbektaş'lılarla buluştu.

Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Atatürk'ün Yolunda "ULUS CUMHURİYETE SAHİP ÇIKIYOR" sloganıyla, “CUMHURİYET’İN KAZANIMLARI-II, Atatürk’ün Yolunda Erzurum’dan Ankara’ya”  diye isimlendirdikleri etkinlikleri; 24 Mayıs’ta Kayseri, 25 Mayıs’ta Hacıbektaş, 26 Mayıs’ta Mucur, 27 Mayıs’ta Kırşehir, 28 Mayıs’ta Beynam, 29...(daha)


21.05.06 18:05
HAYOKDER'in geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiği "Bahar Şenliği ve Aşure Günü" 21 Mayıs 2006 günü düzenlendi.

Ankara'da faaliyet gösteren "Hacıbektaş ve Yükseköğretim Kurumlarına Yardım Derneği (HAYOKDER)'in her yıl geleneksel olarak düzenlemekte oldukları "Bahar Şenliği ve Aşure Günü", bu yıl 21 Mayıs 2006 tarihinde düzenlendi. Ankara'dan gelenler öğleden önce Müze, Beştaşlar ve Çilehane'yi ziyaretlerinin ardından Dedebağına...(daha)


20.05.06 19:05
Aşık Mahzuni Şerif, ölümünün dördüncü yıldönümünde, Hacıbektaş'taki mezarı başında yapılan törenle anıldı.

Halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif'in, 17 Mayıs 2002 tarihinde vefatının üzerinden dört koca yıl geçti. Aşık Mahzuni, Hacıbektaş'taki (Çilehane'deki) mezarı başında, saat 11.00 da yapılan törenle bir kez daha anıldı. Berçenek-Mahzuni ve Çevre Köyleri Yardımlaşma, Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Hacı Şakir Gül, Cumhuriyet Gazetesinden...(daha)


20.05.06 11:36
Hacıbektaş'ın da Yangın Söndürme Aracı Olsun!

Hacıbektaş Belediyesince, çıkabilecek bir yangına mevcut imkanlarla etkin bir şekilde müdahale şansının olmadığı saptanarak,   yangın söndürme aracı alımı için yardım kampanyası başlatılmıştır.Gelsenkirchen'de yaşayan Hacıbektaş'lılarca kurulan dernek, bu kampanyanın amacına ulaşmasına katkıda bulunmak amacı...(daha)


19.05.06 14:03
Hacıbektaş'tan da geçen kurtuluş yolunun başlangıcı sayılan, Mustafa Kemal'in 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışını kutladık.

Mustafa Kemal'in Samsun'a çıkışı ve Kurtuluş Mücadelesi'ni başlatışı, Cumhuriyetin ilanından sonra  “Gazi Günü” adıyla Samsun'da yerel olarak kutlanmakta idi. Atatürk'ün Milli Mücadeleyi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basması, 20 Haziran 1938'de çıkarılan bir kanunla milli bayram olarak kabul edildi.1938'de 19 Mayıs'ın...(daha)


23.04.06 20:28
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşku ile kutladık.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920’de açılmasının yıldönümü olan 23 Nisan 1921’de, “Hakimiyet-i Milliye Bayramı” olarak kutlamaya başladığımız ilk ulusal ve resmi bayramımız olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 86. yıldönümünü kutladık.Bayram kutlamaları, saat 09.00 da Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Belediye Meydanında...(daha)


29.03.06 17:50
GÜNEŞ TUTULMASININ EN İYİ İZLENEBİLDİĞİ YERLERDEN BİRİ OLAN HACIBEKTAŞ'TA, EĞİTİMCİ RESSAM SELMA HOMURLU TARAFINDAN RESİM SERGİSİ , EBRUZEN GÜLER SOMTÜRK TARAFINDAN EBRU SERGİSİ VE SEMAH GÖSTERİLERİ DÜZENLENDİ.

Türkiye'de en son 11 Ağustos 1999 tarihinde gözlenen tam güneş tutulmasını, 29 Mart 2006'da ortalama 3 dakika izleme şansı bulduk. Brezilya'nın doğu kıyısında güneşin doğuşuyla başlayıp, Atlas Okyanusu boyunca ilerleyerek, Gana'dan Afrika Kıtası'na çıkan tutulma gölgesi, Nijerya ve Libya boyunca Sahra Çölü'nü geçerek Akdeniz'e ulaşmıştır. Antalya...(daha)


19.03.06 10:59
Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür, Sanat Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ÖYKÜ VE ŞİİR YARIŞMALARININ konusunun 2006 yılında “ALEVİ-BEKTAŞİLİKTE İLİM VE AKIL” olduğu ve katılım şartları açıklandı.

2006 ŞİİR YARIŞMALARI ŞARTNAMESİ16-20 Ağustos 2006 tarihleri arasında düzenlenecek olan Hacıbektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde “HECE VEZNİ ve SERBEST VEZİN” dallarında şiir yarışmaları düzenlenmiştir.Madde-1 Her iki yarışmanın konusu; “Alevi-Bektaşilikte İlim ve Akıl” dır.Madde-2 Yarışmaya Katılma Koşulları;a)...(daha)


31.01.06 22:26
HACIBEKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ALİ RIZA SELMANPAKOĞLU İLE YAPTIĞIMIZ RÖPORTAJDA, Hacıbektaş WEB TARAFINDAN YÖNELTİLEN SORULARI YANITLAYAN SAYIN SELMANPAKOĞLU, GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİNİ AKTARMIŞTIR.

Hacıbektaş WEB: Hacıbektaş WEB adına yapacağımız bu  röportajımızı, WEB sitemizde yayınlamayı planlamaktayız. Röportaj isteğimizi kabul etmeniz nedeniyle öncelikle teşekkür ederiz.Sayın Selmanpakoğlu, Hacı Bektaş Veli’ye ev sahipliği yapan Hacıbektaş’ın, turizm imkanlarından yeterince faydalanamadığı açıktır. İlçenin küçük oluşu, özellikle...(daha)