ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: HABERLER / 

Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.
01.07.07 19:33
2 TEMMUZ 1993 DE MADIMAK OTELİNDE KATLEDİLEN 35 CAN, ÖLÜMLERİNİN 14.YILINDA, SİVAS ŞEHİTLERİ ANISINA YAPTIRILAN ÇİLEHANEDEKİ "OZANLAR ANITI" ÖNÜNDE DÜZENLENEN ETKİNLİKLE BİR KEZ DAHA ANILDILAR.

Hacıbektaş Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Hacıbektaş Şubesi ve HAKSOYDER'in 1 Temmuz 2007 tarihinde düzenledikleri ve saat 14.00 da başlayan "Sivas Şehitlerini Anma Etkinliği", 2 Temmuz 1993 tarihinde katledilenlerin  anısına yaptırılan Çilehane'deki "Ozanlar Anıtı" önünde yapıldı. Etkinlik saygı...(daha)


30.06.07 22:26
Hacı Bektaş Veli Kültür Derneğince düzenlenen, Sivas Şehitlerini Anma Etkinlikleri, "Sesini Yitiren Şehir" belgeselinin gösteriminin ardından, Muzaffer İlhan ERDOST'un konuşmacı olduğu konferans ile sürdü; konserle bitti.

Hacı Bektaş Veli Kültür Derneğince, 29.06.2007 tarihinde Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde düzenlenen, "MADIMAK MÜZE OLACAK" Sivas Şehitlerini Anma Etkinliği, 2 Temmuz 1993 de Madımak Otelinde katledilen 35 insanımız için yapılan bir dakikalık saygı duruşu ve dernek başkanı Nafiz ÜNLÜYURT'un açış konuşması ile başladı.14.00 da...(daha)


23.05.07 09:28
HACIBEKTAŞ LİSESİ OKUL AİLE BİRLİĞİNCE DÜZENLENEN BAHAR KONSERİ'NİN KONUĞU, "Şarkıların Asi Çocuğu" OLARAK TANINAN OĞUZ BORAN OLDU. KAZIM KALAYCI, ÇİĞDEM SALMAN, MUSTAFA ÖZARSLAN'IN DA SAHNE ALDIKLARI KONSERE İLGİ BÜYÜKTÜ.

Hacıbektaş Lisesi Okul Aile Birliğinin düzenlemiş olduğu "Bahar Konseri", "ŞARKILARIN ASİ ÇOCUĞU" olarak bilinen Oğuz BORAN'ın katılımı ile gerçekleşti. 22.05.2007 Tarihinde, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde gerçekleşen konsere gösterilen ilgi nedeniyle salon tamamen doldu.Hacıbektaş Lisesi Müdürü Olcay SALMAN'ın...(daha)


21.05.07 00:25
AŞIK MAHZUNİ ŞERİF, ÖLÜMÜNÜN 5.YILINDA, HACIBEKTAŞ'TAKİ MEZARI BAŞINDA ANILDI.

17 Mayıs 2002 tarihinde vefat eden Mahzuni Şerif, ölümünün 5.yılında, Hacıbektaş'taki mezarı başında saat 11.00 da yapılan törenle anıldı. Tören, Aşık Mahzuni için yapılan bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Törende kısa birer konuşma yapan çocukları Ali Mahzuni, Emrah Mahzuni ve eşi Fatma Mahzuni, Aşık...(daha)


19.05.07 21:37
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI, CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE KUTLADIK. RESMİ KUTLAMA ÇELENK KOYMA TÖRENİ İLE BAŞLADI. KUTLAMALAR, KIZ YURDU ÖĞRENCİLERİNCE HAZIRLANAN "GENÇLİK GECESİ" İLE SON BULDU.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını, Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Tıp Fakültesi öğrencilerinin sundukları, iki ayrı gösteriyi paylaşarak kutladık. Eğitim Fakültesi Tiyatro Topluluğu, "KUVVADAN CUMHURİYETE" adlı oyunu saat 15.00 da, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde sahnelediler.Öğretim...(daha)


19.05.07 11:40
19.05.2007 TARİHİNDE DÜZENLENEN YÜRÜYÜŞ İLE, KURBAN SATIŞ VE KESİM TESİSLERİNDEKİ DÜZENİ BOZMAYA YÖNELİK EYLEMLER PROTESTO EDİLDİ.

Bilindiği gibi, herkesin heryerde kurban kestiği ve sattığı, çevre ve görüntü kirliliği yaratan ortama son verebilmek amacıyla, hayvan kesim ve satışının bir düzene sokulması gayesi ile yaptırılan, kurban kesim ve satış tesisleri 17.08.2005 tarihinde törenle açılmıştı.Bu tesisin devreye girmesi ile çıkarları ve düzenleri bozulanları,...(daha)


14.05.07 09:49
Hacıbektaşlılar, HAYOKDER ve Hacıbektaş Belediyesince organize edilen "Anneler Günü ve Aşure Gününde" Dedebağı'nda buluştular...

Hacıbektaş ve Yükseköğretim Kurumlarına Yardım Derneği(HAYOKDER) ve Hacıbektaş Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen ve gelenekselleşen,  "Anneler günü ve Aşure Günü" etkinliği, 13 Mayıs 2007 tarihinde gerçekleştirildi. İki otobüs ve özel araçlarla gelen HAYOKDER'liler, öğleden önce müze, beştaşlar, çilehane gibi ziyaret...(daha)


10.05.07 21:24
Aşık Mahzuni Şerif, ölümünün beşinci yıldönümünde, Hacıbektaş'taki mezarı başında yapılacak törenle anılacak.

Halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif'in, 17 Mayıs 2002 tarihinde vefatının beşinci yılında; ondan ayrılmanın burukluğunu içimizde taşıyarak, ona özlemimizi bir kez daha dillendireceğiz.Aşık Mahzuni'nin hakka yürüdüğü gün olan 17 Mayıs'ı takip eden ilk Cumartesi günü yapılan anma etkinlikleri, bu sene 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile çakışması...(daha)


10.05.07 19:31
"Cumhuriyet Mitingleri" devam ediyor. Örgütsüz tepki, örgütlü tepkilerin önüne geçti.

"Cumhuriyet Mitingleri", elbetteki siyasal ve sosyolojik boyutları ile değerlendirilecek, analizleri yapılacaktır. Tandoğan - Çağlayan - Manisa - Çanakkale mitinglerinin ardından, 13 Mayıs'ta yapılacak İzmir Mitinginin hazırlıkları sürdürülüyor.Bu mitinglerin en önemli özelliği, "örgütlü olmayan, örgütsel bir bağı olmayan...(daha)


09.05.07 22:06
UNESCO 2009 yılını, "Hacı Bektaş Veli" yılı olarak mı ilan etti?

Alevilere ait internet sitelerinde "UNESCO'nun 2009 yılını Hacı Bektaş Veli yılı ilan ettiğine" dair yazılara yer verilmekte olduğunu görmekteyiz. Birinci elden kaynaklara ulaşmamız mümkün olmamış ise de, sadece sözkonusu haber içeriklerini dahi doğru okuduğumuzda, haber başlıklarının haber içerikleri ile çeliştiğini görmemiz gerekli.Bilmeden yada...(daha)