ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
HBV Anma Etkinlikleri
Gürbüz Sapmaz
Mithat Bektaş
Kazım Kalaycı
Bektaşi Fıkraları

ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: KÜLTÜR VE SANAT / Mithat Bektaş / 

Mithat Bektaş (Emekli Öğretmen - Ressam)

Mithat Bektaş, 1949 yılında Hacıbektaş'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Hacıbektaş'ta tamamladı. 1964 yılında, Kırşehir Erkek İlköğretmen Okulunu parasız yatılı olarak kazandı. 1966-1967 Öğretim yılında, Kırşehir Erkek İlköğretim Okulundan mezun olup öğretmen oldu.

Trabzon, Tonya, Turalı köylerindeki, ilk öğretmenlik deneyimini takiben, yurdun çeşitli yerlerinde ilkokul öğretmenliği yaptı. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nün Resim İş bölümünü kazandı. Ekonomik durumu ve evli olması nedeni ile bir yandan öğretmenlik yaparken, bir yandan da öğrenimini devam ettirerek Gazi Eğitim Enstitüsündeki eğitimini tamamladı.

1977 yılında, Hacıbektaş Lisesine resim-iş öğretmeni olarak atandı. 29 yıl öğretmenlik hizmetinden sonra, aynı okuldan emekli oldu. Halen resim, yazı ve grafik tasarım çalışmaları yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.


Her yıl düzenlenen Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri afişi olarak 1994 yılından 2008 yılına kadar kullanılan, Mithat Bektaş'ın hazırladığı etkinlik afiş çalışması ve resim çalışmalarından örnekler aşağıdadır.

(RESİMLERİ FARENİZLE TIKLAYARAK BÜYÜTEBİLİRSİNİZ.)