ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
22.12.06 21:30 zaman: 15 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

YILANLARIN ÖCÜ adlı eseri tiyatroda ilk kez sahneleyen Ankara Orta Oyuncuları, Atatürk'ün 22 Aralık 1919'da Hacıbektaş'a gelişi nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Hacıbektaş'lılarla buluştu.


Türk romanının önemli isimleri arasında yer alan Fakir Baykurt'un "Yılanların Öcü" adlı eseri, ilk kez tiyatro sahnesine taşıyan Ankara Ortaoyuncuları Hacıbektaşlılarla buluştu.

 

Fakir BAYKURT'un "Yılanların Öcü" adlı eseri iki kez beyaz perdeye yansıtılmış idi. Metin ERKSAN'ın 1962 yılında yönettiği, Fikret HAKAN ve Muhterem NUR'un başrollerini paylaştığı yapım Kartaca Sinema Günleri'nde En İyi Film Ödülü'nü almıştı. Şerif GÖREN'in 1985 yılında yönettiği, Kadir İNANIR ve Fatma GİRİK'in rol aldığı yapım ise Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Film Ödülü almıştı.

 

Yönetmenliğini Ünal ÇEKEN'in yaptığı "Yılanların Öcü" oyununu, 40 kişilik bir kadro ile sahneye koyan Ankara Ortaoyuncuları, Hacıbektaşlılarca ilgi ve beğeniyle izlendi. 

 

Oyunun yönetmeni ve oyundaki "Bayram" karekterini canlandıran Ünal ÇEKEN yaptığı konuşmada, Hacıbektaş'ta ilk kez bir oyun sergilemenin ve Hacıbektaşlılarla buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, bu buluşmaya katkı sağlayan Hacıbektaş Kaymakamı Elif Nur Bozkurt TANDOĞAN'a, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza SELMANPAKOĞLU'na, Danacı Ticaret adına Çağlayan DANACI'ya, www.hacibektas.com 'a ve organizasyonun gerçekleşmesinde emek harcayan Yoldaş ALTIOK' a teşekkür etmiştir. Belediye Başkanımız Ali Rıza SELMANPAKOĞLU ise bu günün anısına, güvercin figürlü heykelciği, Ankara Orta Oyuncularına takdim etmiştir.

 

 

 

 

 

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.