ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
12.12.06 19:11 zaman: 15 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

Fakir BAYKURT'un ünlü eserini tiyatro sahnesine taşıyan Ankara Ortaoyuncuları, "Yılanların Öcü" oyunu ile Hacıbektaş'a geliyor.


Türk romanının önemli isimleri arasında yer alan Fakir Baykurt'un "Yılanların Öcü" adlı eseri, Ankara Ortaoyuncuları tarafından ilk kez tiyatroda sahnelenmeye başlanmıştır.

 

Fakir BAYKURT'un "Yılanların Öcü" adlı eseri iki kez beyaz perdeye yansıtılmış idi. Metin ERKSAN'ın 1962 yılında yönettiği, Fikret HAKAN ve Muhterem NUR'un başrollerini paylaştığı yapım Kartaca Sinema Günleri'nde En İyi Film Ödülü'nü almıştı. Şerif GÖREN'in 1985 yılında yönettiği, Kadir İNANIR ve Fatma GİRİK'in rol aldığı yapım ise Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Film Ödülü almıştı.

 

Yönetmenliğini Ünal ÇEKEN'in yaptığı oyun, 40 kişilik bir kadro ile sahneye konulmaktadır. Ankara Ortaoyuncularının yorumu ile sahneye taşınan "Yılanların Öcü" oyununun 2006-2007 tiyatro sezonunun en iddialı yapımları arasında olacağı ifade edilmektedir.

 

İlk kez tiyatro sahnesine taşınmış olan "Yılanların Öcü" oyunu, Atatürk'ün Hacıbektaş'a Gelişinin 87. Yıldönümü nedeniyle düzenlenecek etkinlik kapsamında, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde 22 Aralık 2006 tarihinde Hacıbektaşlılarla buluşacak.

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.