ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
01.12.06 21:29 zaman: 15 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

Eğitim Sen Hacıbektaş Temsilciliğinin Organizasyonu ile, Ada Tiyatrosunun “BİR ŞEY YAPMALI” adlı oyunu, Hacıbektaşlı tiyatro sevenlerce beğeniyle izlendi.


Ada Tiyatrosu, geçtiğimiz yıl başlattığı Türkiye turnesini bu yıl da sürdürüyor. Adana ve Mersin'den sonra Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok kentte tiyatro sevenlerin karşısına çıkan topluluk , Eğitim Sen Hacıbektaş Temsilciliğinin Organizasyonu ile 01.12.2006 Cuma günü Hacıbektaş’ ta idi.

Pir Sultan Abdal, Nazım Hikmet, Orhan Veli, Aziz Nesin, H.Hüseyin Korkmazgil, Ahmet Arif, Çetin Altan, Bekir Coşkun ve Yılmaz Erdoğan gibi usta ozan, yazar ve şairlerin eserlerinden derlenen ve sanatseverlerin büyük ilgiyle izlediği "Bir Şey Yapmalı" adlı oyunun yazarı Gürsel FIRAT. Oyunu sahneleyen oyuncular ise Gürsel FIRAT, Sümer TEKİN, Gülhan YILMAZ, Av. Tayyar YILMAZ, Aşık Nezir KAYA.

Anadolu insanının aşkını, hayalini, umudunu, derdini en iyi anlatan büyük usta ve sanatçılarımızın yapıtlarından derlenen oyunda, günümüz koşulları da yansıtılmaya çalışılıyor. Günümüzdeki kirlenmişliğin, yozluğun altının çizildiği oyunda, şiir ve hicivlerle ülke ve insanımızın durumunu da biraz politik biraz kara mizah ve güldürü yaparak ele alıyor.

Oyun bitiminde Eğitim Sen Hacıbektaş Temsilciliği adına Ali KAİM, oyunculara çiçek takdim ederek teşekkür etti. Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu ise oyunculara güvercin figürlü plaket takdim ederek, oyunculara ve Eğitim Sen Hacıbektaş Temsilciliği adına Ali KAİM'e teşekkür etti.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.