ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
29.10.06 18:00 zaman: 15 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

Cumhuriyet'in ilanının 83. yıldönümünü kutladık.


Cumhuriyet'in ilanının 83.yıldönümü kutlamaları, 28 Ekim 2006 Cumartesi günü Belediye Meydanındaki Atatürk Heykeline çelenk koyma töreni ile başladı.

29 Ekim 2006 Pazar günü, Belediye Meydanında yapılan resmi kutlamada, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını takiben İlçe Kaymakamı Elif Nur Bozkurt Tandoğan günün anlam ve önemini  vurgulayan konuşmasını yaptı. Tören, öğrenciler tarafından okunan şiirler ve folklor ekibinin gösterisi ile sürdü. Cumhuriyet Koşusu, şiir, öykü ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından, yapılan resmi geçit ile  tören sona erdi.

Hacıbektaş Belediyesince Kültür Merkezinde düzenlenen ve 16.00 da başlayan etkinliklerde ise  "Cumhuriyet Belgeseli" konulu filmin izlenmesinin ardından,  Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu "Atatürk ve Cumhuriyet" konulu bir konferans vermiştir. Ali Rıza Selmanpakoğlu konuşmasında, "Atatürkçüyüm demekle Atatürkçü olunamayacağının; Atatürk'ü anlayabilmek için Cumhuriyet'in hangi koşullar altında kurulduğunun bilinmesi gerektiğinin; Atatürk'ün önderliğinde kurulan Cumhuriyetin Hukuk Devleti olmayı, Laikliği, Demokrasiyi, Sosyal Devleti hedeflediğinin anlaşılması gerektiğinin; Mustafa Kemal'in önderliğinde Emperyalizme karşı kazanılan zafere karşın, Emperyalizmin bugünkü yüzü ile ülkemiz için halen önemli bir tehlike olduğunun görülmesi gerektiğinin" önemine vurgu yapmıştır.

Atatürk'ün sevdiği şarkılar eşliğinde gerçekleştirilen kokteyl ile kutlamalar sona erdi.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.