ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
29.10.19 12:29 zaman: 5 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

CUMHURİYET BAYRAMI HACIBEKTAŞ’TA COŞKUYLA KUTLANIRKEN, NEVŞEHİR İL MERKEZİNDE DÜZENLENMEK İSTENEN CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜNE, VALİLİK TARAFINDAN İZİN VERİLMEMESİ TEPKİLERE NEDEN OLDU.


Türkiye Cumhuriyet'in 29 Ekim 1923 tarihinde kuruluşunun 96.yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Hacıbektaş'ta da coşku ile kutlandı.

29 Ekim 2019 Belediye Meydanında gerçekleştirilen resmi tören saat 11.00 da başladı. Hacıbektaş Kaymakamı Kübra Kurtoğlu, Hacıbektaş Belediye Başkan Vekili Hüseyin Yeltürk ve Cumhuriyet Savcısı İlhami Çelik'in, törene katılan öğrenci ve vatandaşların bayramını kutladı. Tören saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşma, Hacıbektaş kaymakamı Kübra Kurtoğlu tarafından yapıldı.

Hacı Bektaş Veli Ortaokulu Bando Takımı eşliğinde, okulların flama takımları ve öğrencileri tarafından resmi tören geçişi yapıldı. Tören, öğrenciler tarafından şiirler okunması ve müzik dinletisi sunumu ile sürdü. Belediye Meydanındaki tören, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen atletizm, şiir okuma, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

 https://hacibektas.com/fileadmin/resimler/Haberler2019/cumhuriyet/cum_7.JPG https://hacibektas.com/fileadmin/resimler/Haberler2019/cumhuriyet/cum_9.JPG https://hacibektas.com/fileadmin/resimler/Haberler2019/cumhuriyet/cum_91.JPG https://hacibektas.com/fileadmin/resimler/Haberler2019/cumhuriyet/cum_92.JPG https://hacibektas.com/fileadmin/resimler/Haberler2019/cumhuriyet/cum_93.JPG

https://hacibektas.com/fileadmin/resimler/Haberler2019/cumhuriyet/cum_94.JPG

Hacıbektaş Belediye Başkanlığı tarafından akşam saat 18.00 da, havai fişek gösterisi ve meşaleli Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirilecek.


https://hacibektas.com/fileadmin/resimler/Haberler2019/cumhuriyet/cumhuriyet.jpgNEVŞEHİR’DE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜNE İZİN VERİLMEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanlığının, 29 Ekim 2019 tarihinde  Cumhuriyet Yürüyüşü düzenleme ve sonrasında Atatürk Anıtına çelenk sunma talebine, Nevşehir Valiliğince çelenk sunumuna izin verildiği, Cumhuriyet Yürüyüşünün yapılmasının uygun görülmediği bildirilmiştir.

Nevşehir Valiliğine ait resmi yazıda, düzenlenmek istenen Cumhuriyet Yürüyüşünün uygun görülmemesine “milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunmasının” gerekçe olarak gösterilmiş olması, şaşkınlıkla karşılandı. Düzenlenmek istenen Cumhuriyet Yürüyüşüne izin verilmemiş olması, kararın kabul edilemez olduğunu düşünenlerin tepki göstermelerine neden oldu.

Yasak kararı verildiğinde yurtdışında bulunan Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ile yapılan görüşme neticesinde Cumhuriyet Yürüyüşü yapılmıştır.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.