ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
14.09.19 19:46 zaman: 5 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

MUHARREM AYI HACIBEKTAŞ’DA, HER GEÇEN YIL DAHA DERİNDEN İDRAK EDİLİYOR.


Alevilerin “Serçeşme”si Hacıbektaş’ta, “Muharrem ayının” her geçen yıl daha derinden idrak edilmesine vesile olan etkinlikler, geleneksel hale gelmiştir.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından, 10.09.2019 tarihinde, Hacı Bektaş Veli Dergahı Birinci Avlusunda üçüncüsü düzenlenen, "Muharrem Lokması İkramı"na Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Nevşehir İl Emniyet Müdür Yardımcısı Erdem Eyleyen, Hacıbektaş Belediye Başkan Vekili Gül Karabacak, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cesur Pehlevan, Genel Sekreter Nihat Çavuşoğlu, NEVÜ Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hulusi Yılmaz ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Gör. Hamidreza Sohrabıaabad ve davetliler katıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar sonrasında, Cemal Şahin dedenin duası sonrasında oruç açılması ile devam eden program,  Tebriz'den Grup Müştak'ın Kerbela anma mersiyesini seslendirmesi ile sürdü. AKP Hacıbektaş İlçe Başkanı Emrah Demir’in,  Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı’ya türbeye ait tabloyu hediye etmesi ile program sona erdi.

Hacı Bektaş Veli’nin adını taşıyan bir üniversitenin, Hacıbektaş’ta üçüncüsünü düzenlediği “Muharrem Lokması İkramı” etkinliğinin yanı sıra, Hünkar Hacı Bektaş Veli Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, 31.08.2019 tarihinden 11.09.2019 tarihi akşamına kadar tutulan matem orucu süresince "Aydınlarımızla Muharrem Sohbetleri” adı altında sohbet toplantıları düzenledi. Dernek tarafından hazırlanan aşurenin dağıtımı ise, 12.09.2019 tarihinde, Hacıbektaş Belediyesi hizmet binası altındaki salonda gerçekleştirildi.

Hacıbektaş Belediyesinin katkıları ile, CHP Hacıbektaş Kadın Kolları tarafından hazırlanan aşure, 12.09.2019 tarihinde vatandaşlarla paylaşıldı.

Hacı Bektaş Veli Kültür Derneğinin düzenlediği 9.Uluslararası Hacıbektaş Aşure Günü Etkinliği 24.09.2019 tarihinde yapıldı. Dernek tarafından hazırlanan aşurenin dağıtımı saat 14.00 da Hacı Bektaş Veli Dergahı girişinde gerçekleştirildi.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.