ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
18.08.19 23:45 zaman: 5 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ’Yİ ANMA VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİNİN SON GÜNÜ OLAN 18.08.2019 TARİHİNDE, HACI BEKTAŞ VELİ KÜLTÜR MERKEZİNDE “OZANLAR GEÇİDİ” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ. ETKİNLİKLER, 60. YIL SPOR SALONUNUNDA KONSER PROGRAMI İLE SONA ERDİ.


OZANLAR GEÇİDİ

Hacıbektaş da faaliyet gösteren Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği tarafından, her yıl Haziran ayı içerisinde düzenlenen “Uluslararası Halk Ozanları Hacıbektaş Buluşması” etkinliğinin, bu sene Hacı Bektaş Veli’yi Anma Etkinlikleri ile birleştirilmiş olması nedeniyle, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneğince, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Büyük Salonunda saat 13.00 da başlayan “Ozanlar Geçidi” etkinliği düzenlemiştir.

Sunuculuğunu Neşe Yağmur Öcal’ın yaptığı etkinliğe şu ozanlar katılmıştır: Kamber NAR (Aşık Kamberi), Hasan PAPUR, Turabi PEKTAŞ, Murat SİNCER - Özlem SİNCER, Anadolu Halk Ozanları Derneği Başkanı Ozan HAŞİMİ, Hüsnü İYİDOĞAN,  Hüseyin BEYDİLLİ, Aşık UMMANİ, Hüseyin SÖYLEMEZ, Ozan Zebuni, Ezgili KEVSER, Mehmet GÖKÇE, Selahattin DÜNDAR, Aşur ELMA, , Songül YILMAZ, Ahmet ŞAHİNOĞLU, Aşık Mansuri, Aşık Kederi, Kenan ŞAHBUDAK.

       


SEMAH-KONSER

56.Ulusal, 30.Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri son günü olan 18.08.2019 tarihinde, 60.Yıl Spor Salonunda düzenlenen konser programı saat 19.00 da başladı.

Turhan Alıcı’nın sunduğu, 60. Yıl Spor Salonundaki konser programında şu sanatçılar ve semah ekipleri sahne aldı: Adana Şakirpaşa Semah Ekibi, Berivan CANBOLAT, İhsan GÜVERCİN, Seyfi YERLİKAYA, Ümraniye Cem Evi Semah Ekibi, Hacıbektaş Abdallar Topluluğu,Caner GÜLSÜM, Tolga KAYA, Hüseyin UĞURLU, İlkay AKKAYA.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.