ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
15.08.19 18:30 zaman: 5 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ’Yİ ANMA VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ, 15 AĞUSTOS 2019 TARİHİNDE ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNMA, TÜRBE ZİYARETİ VE ALEVİ KURUMLARIN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI İLE BAŞLADI.


15 Yıla yakın bir süredir, Hacıbektaş Belediye Başkanlığı ile bir kısım Alevi Dernek, federasyon ve vakıfları arasındaki çekişme nedeniyle, “Alternatifti, Alternatif Değildi” tartışmalarının gölgesinde düzenlenen Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri, 2019 yılında bu tartışmalardan uzak bir şekilde kutlanmaya başladı.

Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, beraberindeki belediye çalışanları, bazı Alevi kurum temsilcileri ve vatandaşlar ile birlikte, saat 12.00 da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması sonrasında, anıta çelenk bıraktı.

Cumhuriyet Meydanındaki çelenk bırakma merasimine katılanlar, buradan hareketle hep birlikte Hacı Bektaş Veli Dergahını ziyaret ettiler.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde saat 13.00 da ise, Alevi Kurumlarının bir araya geldiği değerlendirme toplantısı yapıldı. Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok’un açış konuşması sonrasında, toplantıyı yönetecek divan şöyle oluşturuldu: Alevi Bektaşi Fedarasyonu Genel Başkanı Hüseyin Güzelgül, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez, Alevi Vakıfları Federasyonu Genel Başkanı Remzi Akbulut, Alevi Dernekleri Federasyonu Celal Fırat, Demokratik Alevi Dernekleri Genel Başkanı Musa Kulu. Alevilerin sorunlarının ve taleplerinin konuşulduğu toplantı sonrasında, anma etkinlikleri açılış töreninde okunacak metnin hazırlanması için çalışma başlatıldı.

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.