ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
30.06.19 17:23 zaman: 5 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

İLHAN SELÇUK VE TURHAN SELÇUK, ÖLÜMLERİNİN 9.YILDÖNÜMÜNDE, 30.06.2019 TARİHİNDE HACIBEKTAŞ’TA DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDILAR.


11 Mart 2010 tarihinde vefat eden karikatürist Turhan Selçuk ve Cumhuriyet Gazetesinin imtiyaz sahibi iken 21 Haziran 2010 tarihinde vefat eden İlhan Selçuk, vasiyetleri gereğince defnedildikleri Hacıbektaş'ta, 30.06.2019 tarihinde Hacıbektaş Belediye Başkanlığınca düzenlenen törenle anıldılar.

Çilehane’deki mezarları başında, saat 11.00 da düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Törende birer konuşma yapan Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, Turhan Selçuk'un kızı Aslı Selçuk, Turhan Selçuk'un eşi Ruhan Selçuk, Cumhuriyet Gazetesinin sahibi olan Cumhuriyet Vakfının Başkanı Alev Coşkun duygu ve düşüncelerini, törene katılanlarla paylaştılar. Buradaki tören, saygı geçişi ve mezarlara çiçek bırakılması ile sona erdi.

Tören sonrasında lokma dağıtılmasının ardından, Çilehanede bulunan anfi  tiyatro içindeki “Karanlıktan Aydınlığa İnsanlık Müzesinde” yer alan İlhan Selçuk bölümü ve Turhan Selçuk Karikatürleri gezildi.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezindeki büyük salonda düzenlenen ve saat 13.30 da başlayan anma programı, Turhan Selçuk ve İlhan Selçuk için hazırlanmış olan belgesellerin izlenmesi ile başladı. Sonrasında düzenlenen ve Cumhuriyet Gazetesinin sahibi olan Cumhuriyet Vakfının Başkanı Alev Coşkun tarafından yönetilen panele Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından Şükran Soner ve eski DİSK Genel Sekreteri Mehmet Atay konuşmacı olarak katıldılar. Konuşmacılar, İlhan Selçuk ve Turhan Selçuk’a dair düşüncelerini ve anılarını paylaştılar. İlhan ve Turhan Selçuk kardeşleri anma etkinlikleri saat 15.00 da sona erdi.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.