ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
18.05.19 19:03 zaman: 5 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

AŞIK MAHZUNİ ŞERİF, HACIBEKTAŞ'TAKİ EBEDİ İSTİRAHATGAHINA DEFNEDİLİŞİNİN 17.YILDÖNÜMÜNDE HACIBEKTAŞ BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI.


17 Mayıs 2002 tarihinde yaşamını yitiren halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif, ölümünün 17.yıldönümünda, Hacıbektaş Belediyesi tarafından 18 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenen törenle anıldı. İlk tören saat 11.00 da, Aşık Mahzuni Şerif'in mezarının bulunduğu Hacıbektaş'taki Çilehane tepesinde düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törene, çok sayıda siyasetçi, sivil toplum örgütü temsilcisi ve vatandaş katıldı. Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından Miyase İlknur'un da katıldığı törende, sırasıyla Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Hüseyin Güzelgün, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Aşık Mahzuni'nin oğlu Ali Mahzuni ve torunu Yiğit Mahzuni,  duygu ve düşüncelerini paylaştıkları birer konuşma yaptılar. Aşık Mahzuni Şerif'in mezarı başındaki anma töreni, Aşık Mahzuni'nin mezarına çiçek bırakılması ve saygı geçişi ile sona erdi. Anma töreni bitiminde "Lokma Dağıtımı" yapıldı.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde düzenlenen anma programı saat 17.00 da, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Aşık Mahzuni Şerif'in hayatını anlatan kısa slayt gösterisi izlendi. "Türkü Dinletisi" adı ile düzenlenen etkinlikte, sırasıyla Hacıbektaş Abdallar Topluluğu, Mehmet İpek, Hüseyin Aslan, Zeynep Karababa, Metin Karataş ve Aynur Haşhaş sahne alarak, Aşık Mahzunu Şerif deyişlerini seslendirdiler.

 

       


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.