ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
01.05.19 17:30 zaman: 5 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI, HACIBEKTAŞ'TA COŞKUYLA KUTLANDI.


1 Mayıs Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü, 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra, Hacıbektaş'ta ilk kez yoğun katılım ve coşkuyla kutlandı. 

Mitinge katılan sendika, parti ve sivil toplum örgütleri, Hacıbektaş Anadolu Lisesi önünde toplandılar. Haziran Hareketi, ÖDP, TKP ve Eğitim Sen'in katılımları ile oluşturulan kortej, saat 14.00 da miting alanına doğru hareket etti. Nevşehir Caddesi üzerindeki yürüyüşlerini, miting alanı olarak belirlenmiş olan Belediye Meydanında bitirdiler.

Belediye Meydanındaki program, emek mücadelesinde yaşamını yitirenler için yapılan saygı duruşu ile başladı. Şinasi Topçu, Kubilay Özdağ ve Çilem Balkız tarafından yapılan konuşmalarla devam etti.

Konuşmalar sonrasında sazı ve sözüyle Ulaş Kaim sahne aldı. Gitarı ile Cemal Topçu, sazı ile Adil Erezer'in eşlik ettiği Çilem Balkız'ın seslendirdiği marş ve ezgiler, mitinge katılanlarca bilikte söylendi. Mitinge katılanlarca çekilen halaylar, Hacıbektaş'ta yıllar sonra kutlanan 1 Mayıs Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü etkinliğinde, renkli görüntüler oluşturdu.

 

 

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.