ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
10.03.19 19:32 zaman: 1 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

8 MART EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ, YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARININ HIZ KAZANDIĞI DÖNEME DENK GELDİĞİNDEN, DÜZENLENEN ETKİNLİKLER BİR HAFTAYA SIĞMADI.


8 Mart Emekçi Kadınlar Günü, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçim çalışmalarının hız kazandığı bir döneme denk geldi. Yerel seçimlere hazırlanan adaylar; Emekçi Kadınlar Gününü seçim çalışmalarının bir parçası yaparak, çeşitli etkinlikler düzenlediler.

İlk olarak, bağımsız belediye başkan adayı Ali Cemal Hüsnügil ve arkadaşları tarafından 03.03.2019 tarihinde Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde bir konser düzenlendi. Ali Cemal Hüsnügil, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını takiben Naci Danacı “bir kızı olmalı insanın” adlı şiiri okudu. Konser programında yerel sanatçılar Eyüp Derdiyok, Şahin Kavlak, Müslüm Karabacak, Yakup ve Yurdagül Karabacak sahne aldılar. Son olarak sahneye çıkan Tolga Kaya’nın okuduğu parçalar, ilgi ile izlendi.


8 Mart 2019 tarihinde dört ayrı etkinlik düzenlendi. İlk olarak TKP’nin adayı Ali Haydar Can Sümer ve ekibi, seçim bürosunda bir araya geldikten sonra, yaptıkları esnaf ziyaretleri ile çalışan kadınlara kırmızı karanfil dağıttılar. Sonrasında Fides Tekstil’de çalışan emekçi kadınları ve huzurevinde yaşayan kadınları ziyaret ettiler.


Bağımsız belediye başkan adayı Ali Eğer ve ekibi, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü etkinliğini, gün boyunca huzurevini, resmi daireleri, esnafı ve Fides Tekstil çalışanlarını ziyaret ederek gerçekleştirdiler.Bağımsız belediye başkan adayı Funda Sıroğlu Kaya, aynı gün belediye düğün salonunda Kadınlar Günü etkinliği düzenlemiştir.

AKP Hacıbektaş Gençlik Kolları tarafından, Emekçi Kadınlar Günü nedeni ile huzurevi, esnaf ve resmi daireler ziyaret edilerek kadınlara çiçek dağıtılmıştır.
DSP’nin belediye başkanı adayı Recai Aksu’nun, 8 Mart 2019 tarihinde düzenlediği Emekçi Kadınlar Günü Etkinliği saat 18.00 da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Semra Akçaoğlu, Tuğçe Güvenç ve Recai Aksu birer şiir okudular. Yerel sanatçılardan Hüseyin Çopur ile Kemal Mercan  ve ekibi; Ali Kavlak ve ekibi; Hacı Bektaş Veli Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri Mustafa Gökdemir ile Tekin Taş ve arkadaşlarının oluşturduğu Grup Armoninin sahne aldıkları etkinlik ilgi ile izlendi.

Halen Hacıbektaş Belediye Başkanı olan ve bağımsız belediye başkan adayı olan Ali Rıza Selmanpakoğlu ise, Kadınlar Günü etkinliğini 9 Mart 2019 tarihinde, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde düzenledi. Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ali Rıza Selmanpakoğlu, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı ve kendisinin yazdığı şiiri okudu. Sonrasında, Hacıbektaş Kadınlar Korosu ve Grup Ritim’in verdikleri mini konser beğeni ile izlendi. Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu verdiği konferansta, milli mücadele, önceki ve sonraki dönemlerdeki, kadın hakları ve mücadelesini anlattı. Etkinlik, hayatlarını kaybetmiş aydınlanmacı kadınlar için lokma dağıtımı ile sona erdi.


CHP belediye başkanı adayı Yoldaş Altıok ve CHP Hacıbektaş Kadın Kolları tarafından, “Dünya Kadınlar Günü” adı altında düzenledikleri etkinlik ise, 10 Mart 2019 tarihinde, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde yapıldı. Etkinlik, saat 14.00 da saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, sırasıyla CHP Hacıbektaş Kadın kolları Başkanı Songül Gök, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, CHP Denizli Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve CHP Hacıbektaş belediye başkan adayı Arif Yoldaş Altıok tarafından yapıldı. Musa Eroğlu, Serpil Sarı ve Yüksel Didikoğlu’nun vermiş oldukları konser, izleyiciler tarafından beğeni ile izlendi.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.