ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
22.12.18 16:55 zaman: 3 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

MUSTAFA KEMAL’İN SAMSUN’DAN BAŞLATIP ANKARA’YA UZANAN KURTULUŞ MÜCADELESİNDE, HACIBEKTAŞ’A GELİŞİNİN 99. YILI KUTLANDI.


Mustafa Kemal’in 22 Aralık 1919 tarihinde Hacıbektaş'a gelişinin 99. yıldönümü, düzenlenen törenle kutlandı.

Belediye Meydanında yapılan ilk tören, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu ile diğer mülki ve idari amirlerin, vatandaşların ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

Kutlamalar Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Öğrencilerce taşınan ve Atatürk'ün Hacıbektaş'a gelişini simgeleyen Türk Bayrağı, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’a sunuldu. Belediye Meydanındaki tören sonrasında, Atatürk'ün Hacıbektaş'ı ziyaretinde bir gece ağırlandığı ve müze haline getirilen ev ziyaret edildi.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi konferans salonundaki törende, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Kutlama töreni, Kültür Bakanlığı Semah Topluluğu tarafından sunulan semah gösterisi ile devam etti. Hacıbektaş Anadolu Lisesi edebiyat öğretmeni Gökan Güneş, müzik öğretmeni Emine Bay tarafından hazırlanan ve öğrencileri tarafından sahnelenen oratorya gösterisi ise ilgi ile izlendi.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.