ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
13.10.18 16:55 zaman: 3 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ’Yİ ANMA VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİNİN RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ, 13.10.2018 TARİHİNDE CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ.


55.Ulusal, 29.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinliklerinin resmi açılış töreni, 13 Ekim 2018 tarihinde saat 11.00 da Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde yapıldı. Çilehane'deki Kültür Merkezindeki açılış törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Alevi-Bektaşi dernek ve vakıfların temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Neşe Yağmur Öcal’ın sunuculuğunu yaptığı resmi açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını ile başladı. Hacıbektaş Kadınlar Korosunun verdiği mini konseri takiben Kültür Bakanlığı Semah Topluluğu’nun semah gösterisi ile başladı.

  

   
           
Açılış töreninde Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Hacıbektaş Kaymakamı Ahmet İhsan Çiğil, Nevşehir Vali Yardımcısı Nevzat Sinan günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar. Bazı Alevi örgütleri tarafından, Alevilerin taleplerine ilişkin hazırlanan bildirge ise, Şahkulu Sultan Dergahı Başkanı Memet Çamur ve Karaca Ahmet Sultan Dergahı Başkanı Muharrem Ercan tarafından okundu.

  
 
55.Ulusal, 29.Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde verilen Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülünü alan H. Dursun Gümüşoğlu teşekkür konuşması yaptı. Düzenlenen şiir ve öykü yarışmalarında dereceye giren eser sahiplerine ödülleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından verildi. Ödüllerin verilmesini takiben Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı konuşma ile resmi açılış töreni sona erdi.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.