ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
26.04.18 19:40 zaman: 4 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACIBEKTAŞ’IN KANALİZASYON ALT YAPISINI YENİLEME İŞİ SONA ERDİ. SU ALTYAPISI VE ÇEVREYOLUNU YENİLEME ÇALIŞMALARI İSE DEVAM EDİYOR.


2017 Yılında, geçmişte meydana gelen trafik kazaları nedeniyle Çilehane-Çevreyolu kavşağına köprü yapılmıştı. Hacıbektaş’a Nevşehir istikametinden girişten bu köprüye kadar olan çevre yolunun geliş istikameti de geçen yıl yenilenmişti. Bu hattın gidiş istikametinin de yapımına başlandı.

Hacıbektaş’ta kanalizasyon ve su altyapısı yenileniyor. Kanalizasyon alt yapısının yenilenmesi için, yüklenici firma ile 09.03.2016 tarihinde sözleşme imzalanmış ve 06.06.2016 tarihinde işe başlanılmıştı. Kanalizasyon altyapısının yenilenmesi işi Nisan ayında bitirildi.

2017 Yılı ortalarında başlayan, içme suyu altyapısının yenilenmesi çalışmalarının ise bu yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor. Hacıbektaş’ı yönetmeye talip olan Belediye Başkanı adaylarının hepsi, kanserojen olan asbestli su borularını değiştirmeyi vaat etmişlerdi. Asbestli boruların değiştirilmesi bu döneme denk geldi.

Hacıbektaş’ın kanalizasyon ve su altyapısı yenilenirken, güncel yaşama etkileri, ilçede tartışılmaya devam ediyor. Yağmur yağdığında oluşan çamurlu ortam, yağışsız günler sonrasında oluşan tozlu yaşam, çukurdan geçilmeyen yollar ve çalışmalar nedeniyle suların kesilmesinden doğan mağduriyetler ise Hacıbektaşlılarca epeyce bir süre konuşulmaya devam edeceğe benziyor.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.