ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
29.10.17 18:08 zaman: 6 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

CUMHURİYETİN İLANININ 94.YILDÖNÜMÜ HACIBEKTAŞ’TA COŞKU İLE KUTLANDI.


29 Ekim 2017 tarihinde Belediye Meydanında gerçekleştirilen resmi tören, Hacıbektaş Kaymakamı ve Belediye Başkanının törene katılanların bayramlarını kutlamaları ile başladı. Öğrenciler tarafından okunan şiirler ve halk oyunu gösterilerini takiben, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Belediye Meydanındaki kutlamalar, ilçemiz okulları öğrencilerinin katıldığı resmi tören geçişi ile sona erdi.


Hacıbektaş Belediyesinin, Ozanlar Yolundaki Nazım Hikmet heykelinin açılışı için düzenlediği tören saat 11.00 da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Heykeltıraş Aslan Başpınar tarafından yapılan Nazım Hikmet heykelinin açılışını takiben, sırasıyla Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, heykelin yapımında önemli katkısı olan öğretmen Haydar Eroğlu, Kırşehir CHP İl Başkanı ve şair Ataol Behramoğlu günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar.

Arzu Taşdemir ve Ali Karabacak’ın Nazım Hikmet’in şiirlerinden yola çıkılarak bestelenmiş ezgileri seslendirmeleri ve Nazım Hikmet heykelinin yanı başına “çınar ağacı” dikimi ile tören sona erdi.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.