ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
15.10.17 20:34 zaman: 6 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

KÜLTÜR MERKEZİNDE SAAT 14.00 DA BAŞLAYAN PANELİN KONUSU “ALEVİ VE BEKTAŞİLİKTE ŞİİR VE FIKRA" İDİ. GARİP DEDE CEM EVİNDE SAAT 16.00 DA "BİRLİK CEMİ" DÜZENLENDİ. ÇİLEHANEDEKİ KONSER İSE SAAT 15.00 DA BAŞLADI. SİMURG'U POLİSLER İZLEDİ.


PANEL

Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür-Sanat Etkinlikleri kapsamında, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Büyük Salonundaki panel saat 14.00 da başladı. Panelin konusu bugünü “Alevi ve Bektaşilerde Şiir ve Fıkra" idi.

Avusturalya’da yaşayan Araştırmacı-Yazar Kazım Balaban’ın yönettiği panele konuşmacı olarak Gazeteci-Yazar Niyazi Yaşar ve Gazeteci-Yazar Hüseyin Cılga katıldı..

 

CEM TÖRENİ

Garip Dede Cem Evinde düzenlenen Birlik Cemi saat 16.00 da başladı. 

 

TİYATRO

“Ankara Simurg Oyuncuları tarafından Madımak Katliamından yola çıkarak sahnelenen oyun, 15 kadar polis ve 30 kadar vatantaş tarafından izlenmiştir.

 

OZANLAR GEÇİŞİ-SEMAH-KONSER

54.Ulusal, 28.Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezindeki Semah ve Konser Programı saat 15.00 da başladı. Karacaahmet Sultan Derneği Semah Ekibinin gösterilerini takiben şu ozan ve sanatçılar sahne aldılar. Ozan Esrari, Ozan Yakup Temeli, Ozan Sadık Gür, Ozan Selahattin Dündar, Ozan Ummani, Kazım Kalaycı, Güler Duman ve Musa Eroğlu.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.