ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
14.10.17 19:44 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

KÜLTÜR MERKEZİNDE SAAT 14.30 DA BAŞLAYAN PANELİN KONUSU “ALEVİ VE BEKTAŞİLİĞİN BUGÜNÜ VE YARINI" İDİ. ŞAHKULU CEM EVİNDE DÜZENLENEN "BİRLİK CEMİ" SAAT 16.00 DA, KEMAL KILIÇDAROĞLU KÜLTÜR MERKEZİNDEKİ KONSER İSE SAAT 15.00 DA BAŞLADI.


PANEL

Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür-Sanat Etkinlikleri kapsamında, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Büyük Salonundaki panel saat 14.30 da başladı. Panelin konusu bugünü “Alevi ve Bektaşiliğin Bugünü Yarını" idi.

Panel öncesinde, Hacı Bektaş Veli Nevşehir Üniversitesi bünyesinde kurulan Hacı Bektaş Veli Enstitüsünün vizyonu ve misyonuna ilişkin bir sunum yapıldı. Doç. Dr. Sadettin Baştürk'ün sunumunda Enstütünün hedefleri anlatıldı.  Doç. Dr. Sadettin Baştürk'e katılımı anısına güvercin biblosunu,  CHP Milletvekili Dursun Çiçek verdi.

Ludwig Maximilian Üniversitesi Türkoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Savaşçı'nın yönettiği panele konuşmacı olarak Dede ve Garip Dede Dergahı Dernek Başkanı Celal Fırat katıldı.  Diğer konuşmacı Araştırmacı Yazar Mansur Yalçın'ın ise panele niye gelmediği anlaşılmadı.

 

CEM TÖRENİ

Şahkulu Vakfı tarafından düzenlenen Birlik Cemi saat 16.00 da başladı. Hüseyin Orhan Dede tarafından yürütülen cem, Şahkulu Cem Evinde düzenlendi.

 

OZANLAR GEÇİŞİ-SEMAH-KONSER

54.Ulusal, 28.Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezindeki Semah ve Konser Programı saat 15.00 da başladı. Garipdede Kültür ve Cem Evi Derneği Semah Ekibinin gösterilerini takiben şu ozan ve sanatçılar sahne aldılar. Aşık Haşimi, Gazi Özdemir, Mehmet Gökçe, Halil Bozkuş, Hasan Karayol, Hüseyin Uğurlu, Sebahat Akkiraz.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.