ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
14.10.17 17:41 zaman: 6 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ’Yİ ANMA VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI NUMAN KURTULMUŞ’UN KATILIMLARIYLA GERÇEKLEŞTİ.


54.Ulusal, 28.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinliklerinin resmi açılış töreni, 14 Ekim 2017 tarihinde saat 11.00 da Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde yapıldı. Çilehane'deki Kültür Merkezindeki açılış törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, milletvekilleri, çok sayıda siyasi parti temsilcisi, Alevi-Bektaşi dernek ve vakıfların temsilcileri katıldı.

Meltem Çınar ve Uğur Çınar'ın sunuculuğunu yaptığı resmi açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını takiben, Kültür Bakanlığı Semah Topluluğu’nun semah gösterisi ile başladı.
 
Açılış töreninde Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu ve Hacıbektaş Kaymakamı Ahmet İhsan Çiğil, günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar. Alevi Dernekleri ve Vakıfları Federasyonuna bağlı kurumlarla bir gün önce yapılan değerlendirme toplantısı sonrasında Alevilerin taleplerinin ilişkin hazırlanan sonuç bildirisi, kurum temsilcileri tarafından okundu.

54.Ulusal, 28.Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde verilen Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülünü alacak olan Doç. Dr. Özgür Savaşçı da, duygularını paylaştığı bir konuşma yaptı. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Doç. Dr. Özgür Savaşçı’ya ödülünü verdikten sonra yaptığı konuşmada barış, birlik, beraberlik vurgusu yaptı.

54.Ulusal, 28.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen serbest vezin şiir yarışması, hece vezni şiir yarışması ve öykü yarışmalarında dereceye giren eser sahipleri ödüllerini almak üzere, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ödülleri vermek üzere sahneye davet edildiler. Ödüllerin verilmesini takiben törenin son konuşması Kemal Kılçdaroğlu tarafından yapıldı. Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu tarafından, açılış törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a barışı simgeleyen birer güvercin biblosu takdim edilmesi ile açılış töreni sona erdi.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.