ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
13.10.17 18:37 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ, İKİ GÜN SÜRECEK OLAN 54. ULUSAL, 28.ULUSLARARASI ANMA ETKİNLİKLERİ İLE HACIBEKTAŞ'TA ANILACAK.


Hacı Bektaş Veli'yi anmak için, Hacı Bektaş Veli Dergahının müze olarak açıldığı 1964 yılından itibaren her yıl 16 Ağustos tarihinde düzenlenen ve üç gün süren "Anma ve Kültür, Sanat Etkinlikleri", Hacıbektaş Belediye Meclisinin kararı ile, Ekim ayının ikinci haftasının Cumartesi ve Pazar günlerinde düzenlenmesine karar verilmişti.

Alınan karar gereğince iki gün sürecek olan, 54.Ulusal, 28.Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri, 14 Ekim 2017 tarihinde yapılacak açılış töreni ile başlayacak. Resmi açılış töreni bu yılda geçen yıl olduğu gibi,  Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde gerçekleşecek. Resmi açılış töreni saat 11.00 da başlayacak. Törene Kemal Kılıçdaroğlu ve Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş'un da katılması bekleniyor.

13.10.2017 Tarihinde saat 13.30 da, Nevşehir Vali Yardımcısı Ahmet Soley, Hacıbektaş Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer ve Alevi dernek, federasyon temsilcilerinin bir kısmının katılımı ile, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Protokol, saygı duruşu ve çelenk sunumu sonrasında, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Savaş Kurtuluş Çevik ve öğrencileri tarafından hazırlanan resim ve heykel sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Sergi 20 Ekim 2017 tarihine kadar gezilebilecek.

   

Alevi Dernekleri Fedarasyonu, Alevi Vakıfları Fedarasyonu temsilcilerinin ve vatandaşların katıldığı, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde saat 14.30 da başlayan yıllık değerlendirme toplantısı, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu’nun açış konuşması ile başladı. “Alevilerin Sorunlarının ve Yıl İçindeki Gelişmelerin Değerlendirildiği” toplantı, İsmail Saçlı tarafından yönetildi.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.