ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
05.08.17 20:38 zaman: 6 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU VE BİLEŞENLERİ TARAFINDAN 5-6 AĞUSTOS TARİHLERİNDE HACI BEKTAŞ VELİ'Yİ ANMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ.


Alevi Bektaşi Federasyonu ve bileşenleri, geçen yıl 6-7 Ağustos tarihlerinde, “Dergahlarımızı Geri İstiyoruz” talepli bir etkinlik düzenlemişlerdi. Aynı Alevi dernek ve vakıfları, bu sene 5-6 Ağustos tarihlerinde düzenleyecekleri etkinliği "Hacı Bektaş Veli'yi Anma Etkinlikleri" adı ile duyurmuşlardı. Dergahın müze olarak açılışından bu yana Hacı Bektaş Veli'nin anıldığı 16-17-18 Ağustos tarihinin devletçe belirlendiği, Alevilerin Hacı Bektaş Veli'yi kendi belirleyecekleri tarihte anacağı gibi bir iddiayı geçen yıl ortaya atmışlardı.

Alevi Bektaşi Federasyonu, Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu, Alevi Kültür Dernekleri, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı tarafından düzenlenen etkinlik, Kültür Merkezinin kaymakamlık tarafından verilmemesi nedeniyle Hacı Bektaş Veli Müzesi önünde gerçekleştirildi.

Etkinlik saat 13.30 da, etkinliği düzenleyen kurumların temsilcilerinin konuşmaları ile başladı. Sonrasında basın açıklaması okundu. Semah gösterisinin yapıldığı  ve deyişlerin okunduğu program, aşırı sıcak nedeniyle verilen ara sonrasında saat 17.00 da devam ettirildi. Akşam saat 20.00 da ise Hacı Bektaş Veli Müzesi bahçesinde "cem" düzenlendi.
Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.