ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
02.07.17 17:06 zaman: 6 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

30 HAZİRAN 2017 TARİHİNDE HAKKA YÜRÜYEN AVUKAT ŞAKİR KEÇELİ, 2 TEMMUZ 2017 TARİHİNDE HACIBEKTAŞ’TA TOPRAĞA VERİLDİ.


Aleviler ve Bektaşiler inanç önderlerinden birini daha yitirdi. Şakir Keçeli çalışmalarını sürdürdüğü Muğla’da geçirdiği kalp krizi neticesinde 30 Haziran 2017 tarihinde yaşama veda etti. 1940 yılında Yozgat Çayıralan Hozat Köyü’nde doğan Şakir Keçeli, vasiyeti gereğince 02 Temmuz 2017 tarihinde saat 14.30 da düzenlenen törenle, Hacıbektaş’ta “İz Bırakan Aydınlar Mezarlığında” İlhan Selçuk, Turhan Selçuk ve Fikret Otyam’ın mezarlarının yanında toprağa verildi.  

Bektaşi erkânına göre düzenlenen cenaze töreni, Şakir Keçeli’yi anlatan kısa konuşmaların ardından lokma dağıtımı ile sona erdi.

Şakir Keçeli, aydın, entelektüel, yazar, yayıncı, hukukçu özelliklerine, günümüz Bektaşiliğinin temsilcilerinden birisi olma özelliğini de eklemişti. Ali Sümer Halifebaba’dan el almış, kısa sürede de  “Baba” postuna oturmuştur. Avukat Şakir Keçeli, yazdığı kitap ve makalelerle Alevi-Bektaşi Kültürüne katkı sunmuştu. Doç. Dr. Bedri Noyan Dedebaba’nın “Bektaşilik – Alevilik Araştırmaları”nın yayınlanmasını sağlamıştır. “Alevilik: Bozkırda Yanan Ateş”, “Osmanlı Kim, Şeriat Ne? “,  “Şeriat Nedir, Demokrasi ile Bağdaşır mı? “,  “Alevilik ve Bektaşilik Açısından Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi”, “Çarpıtılan Tarih”, “Anadilde İbadet (Kur’an-ı Kerim’e ek olarak)” eserlerini kaleme almış; Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen çok sayıda panele konuşmacı olarak katılmıştır. 2009 Yılında 16.sı verilen Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülünün de sahibidir.Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.