ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
17.06.17 18:10 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ KÜLTÜR DERNEĞİ, 8.ULUSLARARASI HALK OZANLARI HACIBEKTAŞ BULUŞMASI ETKİNLİĞİNİ "NEŞET ERTAŞ" ANISINA, 17-18 HAZİRAN 2017 TARİHLERİNDE HACIBEKTAŞ'TA GERÇEKLEŞTİRİYOR.


Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği, Uluslararası Halk Ozanları Hacıbektaş Buluşması etkinliğinin 8.sini, 17-18 Haziran 2017 tarihlerinde "Neşet Ertaş" anısına düzenlediler.

8.Halk Ozanları Buluşması Etkinliği 17 Haziran 2017 tarihinde saat 11.00 da, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Sunumunu İlknur Kaplan’ın yaptığı programın açılış konuşmasını, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Başkanı Mustafa Özcivan yaptı. Ozan Der Başkanı Kenan Şahbudak, Prof. Dr. Hayrettin İvgin ve Hacıbektaş Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer’in konuşmalarını takiben, etkinlik kapsamında düzenlenen şiir yarışmasında dereceye girenlere ödül ve plaketleri verildi.

Neşet Ertaş’ı anlatan belgeselin izlenmesi sonrasında. aynı salonda saat 12.30 da başlayan panelin konusu "Anadolu Abdal Kültüründe Ozanlık Geleneği ve Neşet Ertaş" olarak belirlenmişti. Prof. Dr. Hayrettin İVGİN tarafından yönetilen panelde, Prof. Dr. Makbule Muharremova, Ozan-Der Başkanı Kenan Şahbudak, Doç. Dr. Bakytgul Kulzhanova, Doç. Dr. Baktıgul Kulamsheva, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yardımcı, Doç. Dr. Mehmet Çeribaş konuya ilişkin bilgi ve birikimlerini izleyicilerle paylaştılar.

Saat 19.30 da düzenlenecek olan ve İlknur Kaplan'ın sunuculuğunu yapacağı “Neşet Ertaş Halk Gecesi" ne ise, Halk Ozanları Derneği Korosu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Hacıbektaş Semah Ekibi ve Kırşehir Abdallar Grubu, İran’dan Nevid Musmir, Meysam Didanı ve Bebek Shafaei, Salim Güçer (Kel Sali) ve Gülşen Kutlu sahneye çıkacaklar.

Etkinliklerin ikinci günü olan 18 Haziran 2017 tarihinde saat 10.00 da Neşet Ertaş Türkü ve Beste Yarışması düzenlenecek. Etkinliğe katılanlar, Hacı Bektaş Veli Dergahı'nı, Çilehane'deki Ozanların Anıtlarını ve Aşık Mahzuni Şerif'in mezarını ziyaretleri ile etkinlikler sona erecek.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.