ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
27.05.17 19:05 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

"DÜNYA DOSTLUK, BARIŞ VE SEVGİ KUŞAĞI" HACIBEKTAŞ'TA SANATSEVERLERLE BULUŞTU.


Yunanistan, Türkiye, Romanya, Almanya, Kanada, Suudi Arabistan, Ukrayna, İspanya, Beyaz Rusya ve Kıbrıs'tan 330 sanatçının katılımı ile oluşturulan 'Dünya Dostluk, Sevgi ve Barış Kuşağı', yeni sanatçıların da katılımı ile Hacıbektaş’ta düzenlenen “Hoşgörünün Merkezi Hacıbektaş’tan Sevgi, Dostluk ve Barışa Çağrımızdır” temalı sergide sanatseverlerle buluştu.

Sanatçıların taşıdığı 'Dünya Dostluk, Sevgi ve Barış Kuşağı', ilçe merkezinde yapılan kısa bir yürüyüş ile Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezine taşındı. Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Salmanpakoğlu, projenin sahibi Maria Loumpourdi, projenin Türkiye temsilcisi Hasan Kadakçı ve serginin Hacıbektaş’ta düzenlenmesini sağlayan Hülya Yücel, hoş geldiniz ve teşekkür konuşması yaptılar. Konuşmaları takiben Ayin’i Cem Canlar Semah Ekibinin semah gösterisi sonrasında serginin açılışı gerçekleştirildi.

 

Etkinlik kapsamında 28.05.2017 tarihinde, sanatçıların, vatandaşların ve Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Orhan Cebrailoğlu’nun canlı performansla yapacakları resim çalışmaları sonrasında, Çilehane’de “Dostluk, Barış ve Sevgi Fidanları” dikilmesi ile etkinlikler son bulacak.

Yunanistan'da 10 ülkenin katılımıyla bu sene ikincisi düzenlenen 'Uluslararası Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Festivali' için, 'Dünya Dostluk, Sevgi ve Barış Kuşağı' Yunanistan Sanat Birliği Başkanı Maria Loumpourdi tarafından projelendirildi. Müzik, edebiyat, görsel sanat alanındaki katılımcı sanatçıların eserlerinin fotoğrafları çekilip, bir kumaş üzerine basılmış. Proje ile dostluğa, barışa, kardeşliğe insanların dikkatini çekmek ve bu değerler üzerinde insanların birleşmesine katkı sağlamak amaçlanmış.

 

DOÇ. DR. ORHAN CEBRAİLOĞLU'NUN 28.05.2017 TARİHİNDEKİ CANLI PERFORMANSINDAN GÖRÜNTÜLER:Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.