ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
20.03.17 17:47 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HÜKÜMET BU KEZ, DEDE GARGIN DERNEĞİ VASITASI İLE ALEVİLERİN GÖNLÜNÜ KAZANMAYI DENEYECEK.


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, “Uluslararası Hacı Bektaşi Veli'yi Anma ve Sultan Nevruz Cemi Buluşması” adı altında, Hz. Ali’nin doğum gününün kutlanacağını duyurmuştu.

Etkinliğin Dede Garkın Derneği tarafından düzenleneceği basında yer almıştı.

Dede Gargın Derneği mensupları ve yurtdışından gelen konuklar, etkinlik kapsamında bugün Hacı Bektaş Veli Türbesini ziyaret ederek, Kültür Bakanlığı Semah Ekibinin gösterisini izlediler. Dede Gargın Ocağı Dedesi Hüseyin Dedekargınoğlu’nun teşekkür konuşması sonrasında Çilehane’yi de ziyaret eden konuklar, yarınki program için Ankara’ya hareket ettiler.

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım, kabine üyeleri, ana muhalefet partisi lideri, milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Alevilikle ilgili çalışmalar yapan akademisyenlerin davet edildiği Ankara’daki etkinlik, ATO Kongre ve Sergi Sarayı Congresium’da 21 Mart tarihinde gerçekleşecek.

Etkinlikte, "Horasan Yolculuğu" sunumunun ardından Alevi dedelerinin yönettiği cem yapılacağı; düzenlenecek panelde ise Aleviliğin tarihi, kültürü, inancı ve sosyolojisinin ele alınacağı ifade ediliyor.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.