ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
22.12.16 15:08 zaman: 7 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

ATATÜRK'ÜN HACIBEKTAŞ'A GELİŞİNİN 97. YILI KUTLANDI.


Mustafa Kemal'in 22 Aralık 1919 tarihinde Hacıbektaş'a gelişinin 86. yıldönümünü düzenlenen tören ve etkinliklerle kutladık.

Cumhuriyet Meydanında yapılan ilk tören, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, İl Garnizon Komutanı Ramazan Akça, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu ve diğer mülki amirlerin, vatandaşların ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti. Kutlamalar Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Atatürk'ün Hacıbektaş'a gelişini simgeleyen bayrak törenini takiben, Atatürk'ün Hacıbektaş'ı ziyaretinde ağırlandığı, müze haline getirilen ev ziyaret edildi.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi konferans salonunda, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu ve Nevşehir Valisi İlhami Aktaş günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar. Konuşmaları takiben, Hacı Bektaş Veli Ortaokulu öğrencileri, müzik öğretmeni İnan Akgöz'ün eşliğinde Kurtuluş Savaşını konu alan müzik dinletisi sundular. Atatürk'ün Hacıbektaş'a gelişinin kutlanması kapsamında düzenlenen satranç turnuvasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri Nevşehir Valisi İlhami Aktaş tarafından verildi. Kutlama töreni, Kültür Bakanlığı Semah Topluluğunun semah gösterisi ile sona erdi.
Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.