ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
16.10.16 19:22 zaman: 6 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

FARKLI KURULUŞLARIN DÜZENLEDİKLERİ FARKLI PROGRAMLARLA, HACIBEKTAŞ'TA MATEM ORUCU TUTULDU VE AŞURE DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.


Hacıbektaş’ta faaliyet gösteren Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Genel Merkezi; Hünkar Hacı Bektaş Veli Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği; Hacıbektaş Müftülüğü; Hacıbektaş Belediyesi; Avcılar Cem Evi ve Garipdede Cem Evi düzenledikleri programlar çerçevesinde, tuttukları matem orucu sonrasında aşure dağıttılar.

Hacıbektaş Müftülüğü Aşuresi

14.10.2016 Tarihinde, Hacıbektaş Müftülüğü tarafından hazırlatılan aşurenin dağıtımı, Hacı Bektaş Veli Müzesi önünde gerçekleştirildi. Aşure dağıtımı Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Hacıbektaş Kaymakamı Ahmet İhsan Çiğil ve çok sayıda siyasetçinin katılımı ile gerçekleştirildi.


Hünkar Hacı Bektaş Veli Eğitim, Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Aşuresi

Hünkar Hacı Bektaş Veli Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, 02.10.2016 tarihinden 13.10.2016 tarihine kadar tutulan matem orucu süresince "Muharrem Sohbetlerini Aydınlarımızla Gerçekleştiriyoruz" adı altında 12 gün boyunca sohbet toplantıları düzenledi.

Dernek tarafından hazırlanan aşurenin dağıtımı ise, 15.10.2016 tarihinde, saat 12.30'da dernek binasında gerçekleştirildi.

 
Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Genel Merkezi Aşuresi

Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Genel Merkezinin düzenlediği 6.Hacıbektaş Aşure Günü Etkinliği 15.10.2016 tarihinde yapıldı. Saat 12.00 da başlayan etkinlikte, çerağ uyandırma ve mersiye okunmasını takiben açılış konuşmaları yapıldı. Dernek Başkanı Mustafa Özcivan, Alevi Bektaşi Örgütlerinin bir kısmını temsilen Onur Kaya ve Hacıbektaş Kaymakamı Ahmet İhsan Çiğil'in konuşmasını takiben, Azerbeycan'dan ve İran'dan katılan ikişer konuğa plaket sunuldu. 

Etkinlik çerçevesinde düzenlenen "Anadolu Aleviliğinde Aşure Geleneği" konulu panelin katılımcıları Gülağ Öz, Prof Dr. Erdoğan Altınkaynak, Prof. Dr. Hayrettin İvgin, Araştırmacı Piri Er ve Av. Ali Yıldırım konuya dair düşüncelerini paylaştılar.

Dernek tarafından hazırlanan aşurenin dağıtımı saat 15.00 da Hacı Bektaş Veli Dergahı girişinde gerçekleştirildi.


Hacıbektaş Belediyesi Aşuresi

Hacıbektaş Belediyesi ve Hacı Bektaş Veli Kültür ve Üniversite Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlik programı, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu'nun "Hz.Hüseyin, Kerbela ve Bağımsızlık" üzerine sunumu ile başladı.

Etkinlik "Muharrem Konseri" adlı müzik sunumu ile devam etti.

Saat 15.00 da ise aşure dağıtımı yapıldı.

Garipdede Cem ve Konaklama Evinin; Avcılar Cem ve Konaklama Evinin hazırladıkları aşurelerin dağıtımıda, vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.