ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
17.08.16 20:08 zaman: 8 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ'Yİ ANMA VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ, İKİNCİ GÜNÜNDE DÜZENLENEN PANEL, KONSER VE TİYATRO GÖSTERİSİ İLE SONA ERDİ.


PANEL

Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür-Sanat Etkinliklerinin ikinci gününde, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Büyük Salonda panel düzenlendi. Saat 13.30 da başlayan panelin konusu “Hacı Bektaş Veli ve Atatürk'ten Günümüze Hukuk ve Adalet" idi.

Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu'nun yönettiği panele konuşmacı olarak çağrılı olan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu katılamadı. Araştırmacı-Yazar, Bektaşi Babası, Avukat Şakir Keçeli ve Ali Rıza Selmanpakoğlu birikimlerini dinleyicilerle paylaştılar.

Panel bitiminde aynı salonda ozanların sahne aldığı bir de konser düzenlendi.


SEMAH - KONSER


Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür-Sanat Etkinliklerinin ikinci gününde saat 14.00 da, Kemal Kılçdaroğlu Kültür Merkezinde ise semah gösterisi ve konser vardı. Garipdede Cem Evi Semah Ekibi, Çamalan Şah Hüseyin Semah Ekibi, Erzurum Şenkaya- Nişantaşı- Yoğurtçular Köy Derneği Semah Ekibi, Mamak Hacı Bektaş Veli Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Semah Ekibnin semah gösterilerini takiben Hüseyin Turan sahne aldı.


TİYATRO


Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür-Sanat Etkinlikleri, Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde saat 17.00 da başlayan tiyatro gösterisi ile sona erdi.

Serdar Doğan'ın yazdığı, Şahin Ergüney tarafından yönetilen “Yana Yana Kerbeladan Madımak’a” isimli oyun, Ankara Simurg Oyuncuları tarafından sahneye kondu.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.