ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
16.08.16 18:38 zaman: 8 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ’Yİ ANMA VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ.


53.Ulusal, 27.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinliklerinin resmi açılış töreni, 16 Ağustos 2016 tarihinde saat 11.30 da Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde yapıldı. Çilehane'deki Kültür Merkezindeki açılış törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, çok sayıda siyasi parti temsilcisi, milletvekili, belediye başkanı, Alevi-Bektaşi dernek ve vakıfların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Meltem Çınar ve Uğur Çınar'ın sunuculuğunu yaptığı resmi açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını takiben, Garipdede Semah Ekibinin semah gösterisi ile başladı.
 
Semah gösterisi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okundu. Açılış töreninde sırasıyla Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Hacıbektaş Kaymakamı Ahmet İhsan Çiğil, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptılar. Alevi Dernekleri ve Vakıfları Federasyonlarının dün yaptıkları değerlendirme toplantısı sonrasında hazırladıkları Alevilerin taleplerinin yer aldığı basın açıklaması, kurum temsilcileri tarafından okundu.

53.Ulusal, 27.Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde verilen Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülünü alacak olan Dr. Mehmet Alev Coşkun'un yaptığı konuşma vatandaşlar tarafından sık sık alkışlarla kesildi. Dr. Mehmet Alev Coşkun'a ödülü Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı tarafından takdim edildi. Nabi Avcı'nın konuşması sonrasında, 53.Ulusal, 27.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen serbest vezin şiir yarışması, hece vezni şiir yarışması ve öykü yarışmalarında dereceye giren eser sahipleri ödüllerini almak üzere, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ödülleri vermek üzere sahneye davet edildiler. Ödüllerin verilmesini takiben törenin son konuşması Kemal Kılçdaroğlu tarafından yapıldı. Yaptığı konuşma sık sık "Türkiye Laiktir Laik Kalacak" sloganı ile kesildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı 'Adalet ve Barış' vurgulu konuşma ile resmi program sona erdi.

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.